Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tenis ziemny Tenis ziemny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tenis ziemny Tenis ziemny."— Zapis prezentacji:

1 Tenis ziemny Tenis ziemny

2 Początki tenisa Początki tenisa wiążą się ze średniowieczną grą uprawianą przez mnichów w europejskich klasztorach. W tej wersji tenisa piłkę uderzało się dłonią. Grę tę zaczęto określać mianem prawdziwego lub królewskiego tenisa. Wkrótce potem wprowadzono do użytku skórzane rękawice, te natomiast zastąpiły w XVI w. prototypy pierwszych rakiet. Pierwsze piłki do tenisa były wykonane z drewna. Z czasem ustąpiły one pola lepiej odbijającym się skórzanym piłkom wypełnionym celulozą. Gra szybko zyskiwała na popularności zwłaszcza we Francji, gdzie spopularyzowali ją członkowie rodziny królewskiej, oraz w Anglii, której królowie Henryk VII oraz Henryk VIII byli zapalonymi graczami i rozkazali budować korty w całym kraju. Według legendy to właśnie Henryk VIII "wymyślił" serwis, czyli uderzenie rozpoczynające wymianę.

3 Dama w stroju Tenisowym rok 1881

4 Mecz tenisowy dzieli się na sety, one na gemy, które składają się z punktów. Większość meczów tenisowych rozgrywa się do momentu wygrania przez jednego z zawodników dwóch setów (zasada "best of three"). W kilku przypadkach mecze mężczyzn gra się do wygrania przez jednego z zawodników trzech setów (zasada "best of five"). Cztery najbardziej prestiżowe turnieje tenisowe: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon oraz US Open rozgrywane są corocznie odpowiednio w Melbourne, Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Najstarszym z nich jest rozgrywany od 1877 Wimbledon, następnie US Open (1881), Roland Garros (1891), a najmłodszym odbywające się od 1905 Australian Open.

5 Dzisiejszy strój tenisowy

6 Rakieta oraz piłka tenisowa

7 Boisko do gry w tenisa

8 Rozpoczęcie gry Serwis to uderzenie inicjujące akcję. Rozpoczyna się go wyrzutem piłki w powietrze, a następnie uderzeniem jej, zazwyczaj chwilę po osiągnięciu przez nią najwyższego punktu w locie, na przekątną część kortu po stronie przeciwnika. Serwis może być zagrywany znad głowy lub od dołu.

9 Typowe zagrywki forehand backhand

10 Sławni polscy tenisiści
Między innymi: -Wojciech Fibak -Agnieszka Radwańska -Jerzy Janowicz -Adam Baworowski -Tomasz Bednarek -Zbigniew Bełdowski -Adam Borchólski -Adam Chadaj -Stanisław Darski

11 Dziękuję za uwagę 


Pobierz ppt "Tenis ziemny Tenis ziemny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google