Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?
Autor: Natalia Domaradzka VIc

2 Leśnik Leśnik jest gospodarzem lasu. To osoba, która najlepiej go zna. Dba o drzewa i zwierzęta, które w nim mieszkają. Opiekuje się lasem – sadzi go, walczy z jego szkodnikami, zimą dokarmia zwierzynę. To on wie, które drzewo już można wyciąć, aby wykorzystać je do produkcji papieru lub mebli.

3 CZŁOWIEK Przyjacielem lasu jest każdy człowiek, który dba o czystość w lesie i zwierzęta. Nie śmieci, nie hałasuje i nie niszczy.

4 dzięcioł Dzięcioł zjada pasożyty z drzew i w ten sposób je leczy. Przenosi w dziobie nasiona różnych roślin i sieje je. Niektóre gatunki dzięciołów zjadają padlinę, która zupełnie zgniłaby bez pozbycia się jej z lasu.

5 dzik Dzik pełni pożyteczną rolę w lesie, gdyż ryjąc w ziemi przyspiesza i ułatwia odnawianie się lasu.

6 lis W swoim naturalnym środowisku lis pełni bardzo pożyteczną rolę selekcjonera i sanitariusza, polując głównie na zwierzynę słabą i chorą oraz likwidując nadmiar gryzoni.

7 Mikroorganizmy ściółki leśnej
Mikroorganizmy odgrywają bardzo ważną rolę w lesie. Dzięki temu, że rozkładają elementy ściółki leśnej, powstaje próchnica, która ma zasadniczy wpływ na żyzność gleby i jest niezbędna roślinom do życia.

8 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google