Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracował: Rafał Serwa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracował: Rafał Serwa"— Zapis prezentacji:

1 Opracował: Rafał Serwa
Lasy w Tatrach Opracował: Rafał Serwa

2 Pogórze Najniżej położone piętro, które sięga do ok.700 m n. p m. Niegdyś rosły tu lasy liściaste lecz do naszych czasów zostały wycięte. Dziś znajdują się tu pastwiska i pola uprawne.

3 Regiel dolny Nad pogórzem rozciąga się regiel dolny, sięgający do ok.1250 m n. p m. Rośnie tu głównie las liściasty lecz był trochę wycięty a na miejsce tych wycięć posadzono sosny.

4 Regiel górny Nad reglem dolnym znajduje się regiel górny, który sięga do ok.1550 m n. p m. Panujące w tym terenie surowe warunki sprawiają, że jest on porośnięty prawie wyłącznie odpornymi na zimno świerkami.

5 Kosodrzewina Powyżej regli na wysokości od ok.1550 do 1800 m n. p m., rozpościera się piętro kosodrzewiny. Panuje tu niska temperatura więc znajdują się rośliny i drzewa takie jak np. kosodrzewina i sosna krzewiasta. Gdzieniegdzie można spotkać między krzewami kosodrzewiny jarzębinę i wierzbę żyłkowatą

6 Hale Ponad zaroślami kosodrzewiny, do ok.2300 m n. p m., rozciąga się piętro hal. Warunki są tu trudniejsze niż na piętrze kosodrzewiny więc rośnie tu tylko trawa i krzewinki.

7 Turnie Nad halami znajduje się piętro turni, gdzie panują najtrudniejsze w Tatrach warunki do życia i przetrwania roślin. Rosną tu np. przytulone do nagich ścian lepnice bezłodygowe i dzwonek alpejski.

8 Koniec Dziękujemy za obejrzenie


Pobierz ppt "Opracował: Rafał Serwa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google