Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Afryka Zachodnia Afryka Ghana i Nigeria.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Afryka Zachodnia Afryka Ghana i Nigeria."— Zapis prezentacji:

1 Afryka Zachodnia Afryka Ghana i Nigeria

2 Ghana

3 Flaga Ghany ma kolory czerwieni, żółci i zieleni
Flaga Ghany ma kolory czerwieni, żółci i zieleni. Na środku widnieje czarna gwiazdka. Nazwa kraju w języku Asante oznacza „Król/Wojownik” . Językiem urzędowym jest angielski, a religią panującą chrześcijaństwo.

4 Fauna Świat zwierzęcy z powodu rabunkowej gospodarki człowieka uległ znacznemu zubożeniu. Większe zwierzęta jak słonie i bawoły można spotkać jedynie w rezerwatach. W lasach tropikalnych zamieszkują małpy. Na sawannach można zobaczyć hieny, antylopy , a w pobliżu rzek krokodyle i hipopotamy. W dużej ilości występują owady, zwłaszcza groźne  muchy tse-tse.

5 Antylopy Hieny Bawół Hipopotam

6 Flora Na południu i nad oceanem występują wiecznie zielone lasy. W środkowej części kraju i na płaskowyżach przeważają lasy złożone z drzew zrzucających liście w czasie pory suchej. Najbardziej na północy las prawie całkowicie zanika i aż do granicy z Burkina Faso ciągną się rozległe sawanny z pojedynczymi baobabami.

7 Baobab Afrykański

8 Żywe Kamienie

9 Kaktus

10 ZWYCZAJE Rodzajem święta jest pogrzeb. Odbywa się z wielką pompą i trwa nawet 3 do 4 dni i nocy. Ma to postać imprezy tanecznej, na placu rozstawione są głośniki, płynie z nich skoczna muzyka. Goście dają datki dla rodziny w żałobie. Msze są tu zupełnie inne niż w Europie, w kościele ludzie tańczą i śpiewają. Turyści są bardzo mile widziani. Ghańczycy uważają, że biały człowiek wstępując do ich kościoła przynosi ze sobą pomyślność i szczęście

11 CO WARTO ZOBACZYĆ Wli Waterfalls – wodospady, Rezerwat Bobiri
Boabeng-Fiema Sanktuarium Małp pałac króla Ashanti

12 Nigeria

13 Flaga Nigerii ma kolory zieleni i bieli.
Język urzędowy to angielski, a religia panująca to chrześcijaństwo. Nigeria podzielona jest na 36 stanów i 1 terytorium.

14 Fauna

15 Skorpion Pustynny

16 Myszoskoczek Pustynny

17 Flora

18 Róża Jerychońska

19 Oleandra

20 CO WARTO ZOBACZYĆ ? Skała Olumo Park Narodowy Yankari
Port Harcourt - nazywany czasem także „Miastem Ogrodów Święty Gaj Oszun Natalia Parfliniak Aleksandra Chwalisz


Pobierz ppt "Afryka Zachodnia Afryka Ghana i Nigeria."

Podobne prezentacje


Reklamy Google