Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

2 żebyś odpoczywał, bawił się, rozwijał swoje zainteresowania,
Ferie zimowe są po to, żebyś odpoczywał, bawił się, rozwijał swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu.

3 nowe koleżanki i kolegów.
Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale ! Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Z pewnością wrócisz do domu z głowa pełną niezapomnianych wrażeń.

4 KODEKS ZACHOWANIA NARCIARZA
NA STOKU: Jeździj zawsze pod opieką dorosłych. Poruszaj się tylko po wyznaczonych trasach. Gdy włączasz się do ruchu na stoku, popatrz zawsze w górę, czy nikt nie nadjeżdża. Nie zajeżdżaj nikomu drogi. Jeśli musisz, zatrzymuj się z boku trasy. Jeśli zobaczysz skrzyżowane narty wbite w stok to znaczy, że stało się coś złego spytaj czy osoba poszkodowana nie potrzebuje pomocy. Jadąc wyciągiem nie bujaj krzesełkiem. Jeździj zawsze w kasku. Bądź zawsze ubrany odpowiednio do pogody. Pamiętaj w górach pogoda jest zmienna.

5 Nie wyjeżdżasz na zimowisko? – To też dobrze.
Twoje otoczenie i Twój dom też są ciekawe. Będziesz miał co robić.

6 spędzaj miło czas na dworze:
Gdy sprzyja pogoda spędzaj miło czas na dworze:

7 Pamiętaj o odpowiednim ubiorze na dwór !

8 A jeśli nie, to…

9 Gdy na dworze brzydko i zostajesz w domu:

10 Co za dużo, to niezdrowo…
ALE PAMIĘTAJ !!! Co za dużo, to niezdrowo…

11 JEŻELI ZOSTANIESZ W DOMU SAM:
zamknij drzwi od wewnątrz, nie wpuszczaj nikogo do mieszkania, bez względu na to, za kogo się podaje (np.: policjanta, listonosza czy znajomego rodziców), nie otwieraj drzwi, żeby sprawdzić, czy osoba pukająca już odeszła, gdy odbierzesz telefon i nie znasz rozmówcy, nie informuj go o nieobecności rodziców, tylko powiedz, że w tej chwili nie mogą podejść do telefonu

12 JEŚLI BĘDZIESZ BAWIĆ SIĘ POZA DOMEM
PAMIĘTAJ !!! KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem, NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania, NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny, NIE ufaj osobom obcym, NIE bierz od nich proponowanych słodyczy, NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu, NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych, NIE oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów. WRACAJ DO DOMU O USTALONEJ PORZE !

13 WYBIERAJ ZAWSZE MIEJSCA BEZPIECZNE DO ZABAWY !
Nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające pojazdy, znaki drogowe, pieszych lub okna - może to być przyczyną wypadku. Nie przyczepiaj sanek do samochodu - nie wolno uczestniczyć w kuligach organizowanych na ulicach miasta. Nie zjeżdżaj na sankach z górek, które prowadzą na jezdnię, jezioro lub rzekę. Nie chodź po torze, gdy inni zjeżdżają na sankach. Podchodź na górkę z boku toru saneczkowego.

14 GDY CHCESZ BEZPIECZNIE JEŹDZIĆ NA ŁYŻWACH, SKORZYSTAJ Z PRZYGOTOWANYCH
LODOWISK I ŚLIZGAWEK. Chodnik to niewłaściwe miejsce do robienia ślizgawki. Nie wchodź na lód zamarzniętych jezior i rzek.

15 TELEFONY ALARMOWE POGOTOWIE 999 STRAŻ POŻARNA 998 POLICJA 997 GOPR
TELEFON ALARMOWY Z KOMÓRKI 112

16 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W STARGARDZIE SZCZECIŃSKIM
ŻYCZYMY UDANYCH FERII WYKONAŁY: JOANNA MIELCZAREK, ELŻBIETA KUŁAGA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W STARGARDZIE SZCZECIŃSKIM


Pobierz ppt "BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google