Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Specyfika tego miejsca.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Specyfika tego miejsca."— Zapis prezentacji:

1 1. Specyfika tego miejsca.
3. Zagrożenia 4. Użytkownicy. Mój las 2. Mieszkańcy okolicy. 5. Dlaczego ten las jest dla mnie taki ważny? 1. Specyfika tego miejsca. 6. Lokalizacja 7. Foto pejzaże

2 1. Specyfika tego miejsca.
Jest to bardzo specyficzne miejsce. Ma swój własny niepowtarzalny klimat. Ten las jest „nietykalny”. Jak upadnie jakieś drzewo, to tak będzie leżeć, aż się nie rozłoży. Pomimo torów kolejowych w pobliżu jest tam bardzo cicho i spokojnie. Niesamowita sceneria sprawia wrażenie zatrzymania się w czasie.

3 2. Mieszkańcy. W lesie zamieszkują dzięciołki, dzięcioły duże, sikorki, kosy, jemiołuszki, sroki, sójki i wiele innych ptaków. Gęste krzewy na obrzeżach są schronieniem dla saren i zajęcy. Przez cały rok urzędują tu nornice, myszy leśne i polne. Wydrążone przez korniki drzewa i koncerty słowików dodają temu miejscu uroku.

4 3. Zagrożenia. Mój las pomimo „nietykalności” ma swojego wroga. To człowiek. Jak w wielu lasach, tak i tu wyrzucane są całkiem nie ekologiczne … śmieci!!! Jednak największym zagrożeniem dla istnienia tego zakątka są ogniska rozpalane późną wiosną i latem .

5 4. Użytkownicy Jest to miejsce odpoczynku wielu ludzi. Wyprawa do lasu nie jest ciężka i monotonna, za każdym razem można odkryć coś nowego. Codzienny zwykły spacer z psem czy odkrywczo-naukowa wyprawa zawsze niosą radość i satysfakcję.

6 5. Dlaczego ten las jest dla mnie taki ważny?
Ten las jest ważnym elementem mojej codzienności. Widzę go każdego dnia, gdy tylko wyjrzę przez okno. Każdy spacer owocuje nowymi odkryciami i przygodami.

7 6. Lokalizacja Boisko Miejskie Zakład Oczyszczania (MZO) Tory kolejowe Os . Staszica …i reszta Pruszkowa Nowo wybudowana trasa Os . Parzniew Mój las Mój dom Miejsce to położone jest na Mazowszu, w powiecie pruszkowskim w Parzniewie. Otoczone licznymi domami i zakładami broni się przed zabudowaniem. Dzikie zwierzęta oblężone przez psy puszczone bez smyczy nie mogą czuć się bezpiecznie.

8 7. Foto pejzaże

9 7. Foto pejzaże

10 Koniec Prezentację, zdjęcia oraz mapę na podstawie zdjęcia satelitarnego wykonała Maja Gontarz


Pobierz ppt "1. Specyfika tego miejsca."

Podobne prezentacje


Reklamy Google