Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy

2 Informacje ogólne Od września 2005 roku nasze gimnazjum mieści się w nowym budynku, w centrum dużej i znanej podprzemyskiej wsi Żurawica.

3 w przyszłości oddziałów integracyjnych
Obecnie uczęszcza do niego 170 uczniów. Obiekt przystosowany jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych – posiada windę oraz podjazd dla młodzieży poruszającej się na wózkach inwalidzkich. W naszym gimnazjum planowane jest stworzenie w przyszłości oddziałów integracyjnych

4 o godzinie 7.40, kończą o godzinie 14.50.
Młodzież uczy się w ośmiu oddziałach (dwie klasy pierwsze, trzy klasy drugie i trzy klasy trzecie). Lekcje odbywają się w systemie jednozmianowym – zajęcia zaczynają się o godzinie 7.40, kończą o godzinie

5 W naszym gimnazjum pracuje 23 nauczycieli.
W ich zmaganiach z młodzieżą pomocna jest pani pedagog, do której także uczniowie mogą zwracać się ze swoimi problemami.

6 Baza dydaktyczna naszej szkoły
Nauczyciele mają do dyspozycji 13 sal lekcyjnych oraz pracowni wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Oto przykłady kilku z nich: pracownia języka polskiego, pracownia chemiczna, pracownia fizyczna, pracownia historyczna, pracownia informatyczna, pracownia plastyczna. Baza dydaktyczna naszej szkoły

7 Pracownia językowa

8 Pracownia matematyczna

9 Pracownia biologiczna

10 Pracownia chemiczna

11 Pracownia informatyczna

12 Pracownia geograficzna

13 Biblioteka szkolna Uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum mają również do dyspozycji świetnie wyposażoną i w pełni skomputeryzowaną bibliotekę szkolną.

14 Czytelnia Czytelnia jest miejscem pracy indywidualnej i grupowej, gdzie użytkownicy korzystają z księgozbioru podręcznego, czasopism oraz stanowisk komputerowych.

15 Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej
. Centrum wyposażone jest w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kopiarka) oraz oprogramowanie biurowe i edukacyjne programy multimedialne.

16 Nasza aula

17 Sport w naszej szkole Oprócz języków obcych duży nacisk kładzie się w naszej szkole na sport –a mamy ku temu warunki. Ogromna i nowoczesna hala sportowa przyciąga uczniów nie tylko na lekcje obowiązkowe. Młodzież przychodzi także na popołudniowe zajęcia UKS-u. Najlepsi biorą udział w zawodach, a nasza kolekcja pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych jest naprawdę pokaźna. Do dyspozycji uczniów jest także nowe boisko wielofunkcyjne. .

18 Hala sportowa

19

20 Siłownia

21 Boisko wielofunkcyjne

22 Szkolna stołówka Po trudach związanych z nauką i sportem uczniowie mogą pokrzepić swoje siły w szkolnej stołówce. Nasza kuchnia oferuje kanapki na drugie śniadanie oraz pełny obiad. Dla dzieci pochodzących z rodzin z trudną sytuacją finansową wyżywienie finansowane jest przez Urząd Gminy Żurawica. Z oferty stołówki może skorzystać każdy, a jedzenie jest naprawdę pyszne!!!

23 Nasza stołówka

24 Zajęcia pozalekcyjne Oprócz obowiązkowych lekcji nasi uczniowie mogą korzystać z różnorodnych zajęć pozalekcyjnych rozwijających ich zdolności i zainteresowania. W naszym gimnazjum działają m.in.: koło teatralne koło czytelniczo-medialne koło ceramiczne, koło plastyczne,

25 kółko języka angielskiego
kółko chemiczne, kółko języka niemieckiego, kółko matematyczne, kółko geograficzne, Szkolny Klub Sportowy, Harcerska Orkiestra Dęta ZHP

26 Harcerska Orkiestra Dęta uświetnia swoją grą wszelkie prestiżowe uroczystości w kraju. Koncertowała także na Węgrzech, Ukrainie i Słowacji. Aby poznać bliżej historię i obecną działalność orkiestry, warto zajrzeć na jej stronę internetową:

27 Szkolny Klub Sportowy

28 Pracownia ceramiczna .

29 z poszczególnych przedmiotów oraz z zajęć z pedagogiem.
Dla uczniów przystępujących do egzaminów gimnazjalnych przewidziano dodatkowe zajęcia. Nauczyciele poloniści i matematycy od wielu lat prowadzą lekcje przygotowujące do egzaminów. Zajęcia odbywają się także z języka niemieckiego i angielskiego. Ta młodzież, która ma problemy w nauce, może korzystać z bogatej oferty zespołów wyrównawczych z poszczególnych przedmiotów oraz z zajęć z pedagogiem.

30 Imprezy kulturalne Życie szkoły to nie tylko nauka, to także wycieczki, akademie, spotkania, imprezy, wyjazdy do teatru, kina. Młodzież naszego gimnazjum często wyjeżdża na różnego rodzaju wycieczki. Co roku, w lipcu organizowana jest także kolonia letnia. Uczniowie klas trzecich co roku odwiedzają Warszawę, a głównym punktem programu wycieczki jest zwiedzanie budynku, w którym obraduje Sejm.

31 XIV Jesienny Rajd Pieszy Gimnazjum w Żurawicy - Bieszczady 2014

32 Występ zespołu Bluesmobile Band

33 Nagrody dla najlepszych na zakończenie roku szkolnego
Nagrody Rady Rodziców Nagrody prof. Stanisława Kwiatkowskiego – honorowego obywatela Gminy Żurawicy Nagrody Dyrektora Szkoły Nagroda plastyczna fundowana przez firmę Grazex z Żurawicy Nagroda muzyczna Nagroda sportowa

34 Wręczenie nagród przez prof. Stanisława Kwiatkowskiego

35 Pani Małgorzata Tomańska, właścicielka sklepu Video Tomex, jest fundatorką nagród dla naszej młodzieży: I nagroda dla ucznia z najwyższą średnią (telewizor), II nagroda dla ucznia, który osiągnął najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych (wieża) oraz III nagroda dla najlepszego sportowca (radiomagnetofon). Nagrody te są wręczane zawsze na zakończenie roku szkolnego. Nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce, czego dowodem jest spora i ciągle powiększająca się grupa laureatów konkursów przedmiotowych.

36 Zapraszamy do naszego gimnazjum !!!
Więcej informacji o naszej szkole można znaleźć na naszej stronie internetowej


Pobierz ppt "Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google