Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Droga Krzyżowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Droga Krzyżowa."— Zapis prezentacji:

1 Droga Krzyżowa

2 1.Jezus skazany na śmierć przez Piłata.
Rozważanie: Panie Jezu, przepraszam za to że przez z nasze grzechy Zostałeś skazany na śmierć. Dziękuję Ci za to że mogę żyć. Proszę abyś dał mi siłę w twoją wiarę.

3 2.Jezus bierze krzyż na ramiona.
Rozważanie: Panie Jezu przez nasze grzechy musisz dźwigać ten krzyż. Przepraszam Cię za to. Dziękuje za to że dzięki Tobie Mogę godziwie żyć. Proszę Cię aby nasze życie było Pełne radości i przygód.

4 3.Jezus upada pod krzyżem.
Rozważanie: Przepraszam Jezu za to,że moje grzechy sprawiły że upadłeś. Dziękuję że dodajesz mi siły w wiarę w Ciebie. Proszę o siłę w tą wiarę.

5 4.Jezus spotyka swą Matkę.
Rozważanie: Przepraszam że jestem czasem nieposłuszna rodzicom. Dziękuję Ci Boże za moją mamę i za mojego tatę. Proszę aby mimo mojego nieposłuszeństwa nadal się mną opiekowali i troszczyli.

6 5.Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Jezusowi.
Rozważanie: Przepraszam Cię Bożę za to że tak często przechodzę obojętnie obok potrzebującego. Proszę Cię aby to się zmieniło. Dziękuje że są tacy którzy zawsze pomogą.

7 6.Weronika ociera twarz Chrystusowi.
Rozważanie: Dziękuję za współczucie bliskich w codziennym trudzie. Proszę abym ja też umiała być wrażliwa i współczująca. Przepraszam że czasem z nienawiścią patrzę na innych.

8 7.Jezus znowu upada pod krzyżem
Rozważanie: Panie,przepraszam że zabrakło mi siły w pokonywaniu życiowych trudności. Proszę o więcej wytrwałości. Dziękuję za doświadczenie upadku,po którym mam więcej

9 8.Jezus pociesza płaczące niewiasty.
Rozważanie: Dziękuję Ci Panie że pokazałeś mi jak można pocieszać innych. Przepraszam za to że i tak często nie umiem pocieszać cierpiących. Proszę abyś mi pomógł być wdzięczną.

10 9.Jezus upada pod krzyżem po raz trzeci.
Rozważanie: Panie przepraszam,że moje grzechy są tak ciężkie,że znowu upadłeś. Proszę pomóż mi być wytrwałą w moich postanowieniach. Dziękuję że pomimo porażek mam siłę wstać.

11 10.Jezus odarty z szat. Rozważanie:
Przepraszam,że czasem wyśmiewam się z innych. Proszę żeby się to zmieniło. Dziękuję za wyrozumiałość innych.

12 11.Jezus przybity do krzyża.
Rozważanie: Przepraszam Jezu,że z trudem przychodzi mi przebaczać innym. Proszę pomóż mi być bardziej tolerancyjną dla innych. Dziękuję że inni umieją mi wybaczyć.

13 12.Jezus umiera na krzyżu. Rozważanie:
Przepraszam,że wywołuję kłótnie bez których można było się obejść. Proszę o to,żeby był pokój na świecie. Dziękuję że z czasem zdaję sobie sprawę że kłótnia sprawia że jest jeszcze gorzej.

14 13.Zdjęcie Jezusa z krzyża.
Rozważanie: Przepraszam Cię Jezu że ranię innych,czasem świadomie,a czasem nie. Proszę otwórz mi oczy,żebym zobaczyła jak ta osoba musi cierpieć. Dziękuję,że umiem też być koleżeńska i nie ranię aż tak często.

15 14.Złożenie Jezusa w grobie.
Rozważanie: Proszę daj mi wiarę w pójście do nieba. Przepraszam że czasem w to wątpie. Dziękuję że moi rodzice,nauczyciele i inni wskazują mi właściwą drogę.

16 Źródła: www.adonai.pl www.duszki.pl www.voxdomini.com

17 Dziękuję za uwagę! Julia Mroczkowska kl.6b


Pobierz ppt "Droga Krzyżowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google