Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."— Zapis prezentacji:

1 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 II etap edukacyjny PRZYRODA

3 Przyroda ożywiona i nieożywiona składa się z różnych drobin
Przyroda ożywiona i nieożywiona składa się z różnych drobin. Owe drobiny nazywane są atomami, łącząc się ze sobą tworzą cząsteczki. Z kolei te łącząc się ze sobą tworzą substancje. Substancje dzielą się na: - ciała stałe, - ciecze, - gazy.

4 CIAŁA STAŁE

5 Ciało stałe – to każda substancja, która nie jest płynna, czyli zachowuje kształt i jest nieściśliwa.

6 Przykład ciała stałego – drewno.

7 Przykład ciała stałego – stal.

8 Przykład ciała stałego – papier.

9 Przykład ciała stałego – szkło.

10 Przykład ciała stałego – plastik.

11 Przykład ciała stałego – plastelina.

12 GAZY

13 Ciało gazowe – to stan skupienia materii, w którym ciało fizyczne łatwo zmienia kształt i zajmuje całą dostępną mu przestrzeń.

14 Przykład ciała gazowego – tlen.

15 Przykład ciała gazowego – opary.

16 Przykład ciała gazowego – para wodna.

17 Przykład ciała gazowego – mgła.

18 CIECZE

19 Ciało ciekłe – to stan pośredni między ciałem stałym a gazem, w którym ciało fizyczne trudno zmienia objętość, a łatwo zmienia kształt. Wskutek tego ciecz przyjmuje kształt naczynia, w którym się znajduje, ale w przeciwieństwie do gazu nie rozszerza się, aby je całe wypełnić.

20 Przykład ciała ciekłego – woda.

21 Przykład ciała ciekłego – benzyna.

22 Przykład ciała ciekłego – mleko.

23 Przykład ciała ciekłego – sok pomarańczowy.

24 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google