Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół w Bakałarzewie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół w Bakałarzewie"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół w Bakałarzewie
Śniadanie Daje Moc Zespół Szkół w Bakałarzewie

2 Poznaliśmy 12 zasad zdrowego odżywiania
Do szkoły wychodzimy po śniadaniu i z drugim śniadaniem…

3 Pijemy w szkole codziennie mleko , a w domu jemy jogurty i sery.
Wiemy, że wapń jest potrzebny do budowy i utrzymywania w zdrowiu kości i stawów. Najwięcej jego znajduje się w produktach mlecznych , czyli w mleku, jogurtach, twarożkach, kefirach i serach.

4 Uczyliśmy się myć prawidłowo ręce.
Myliśmy ręce przez sekund śpiewając piosenkę „Wlazł kotek na płotek”. Instrukcja mycia rąk została zawieszona w łazience dla innych uczniów.

5 Dowiedzieliśmy sie, że mamy jeść pięć posiłków dziennie.
Najpierw bawiliśmy się w odnajdywanie kolorowych kartoników, potem odwracaliśmy je i czytaliśmy nazwy składników produktów spożywczych. Wiemy, że aby być zdrowym musimy dostarczyć naszemu organizmowi wszystkie witaminy i składniki mineralne. Rysowaliśmy produkty, które można zjeść o określonej porze dnia.

6 Poszerzyliśmy swoje wiadomości na temat białka.
Białko znajduje się w mięsie, rybach oraz jajach. Dostarcza witamin i składników mineralnych mięśniom i stawom. Dzieci nie bardzo lubią jeść mięsa, a szczególnie ryb, więc wybraliśmy do przygotowania jajka.

7 Poznaliśmy na zajęciach etapy produkcji chleba.
Byliśmy na wycieczce w piekarni. Tam Pan piekarz opowiedział nam o tym jak powstaje chleb. Zobaczyliśmy jak wyglądają urządzenia do wyrabiania ciasta, piece, kosze, maszyna do robienia bułeczek. Poznaliśmy kolejne etapy powstawania chleba. Wiemy , że lepiej jeść chleb niż bułeczki.

8 Dzień bez pięciu porcji warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.
W szkole dostajemy warzywa i owoce, które chętnie zjadamy. W klasie przygotowaliśmy stoisko z warzywami i owocami. Mówiliśmy o ich wartościach odżywczych, a następnie zrobiliśmy i zjedliśmy pyszne sałatki owocowe.

9 Posiłki popijaj dobrą wodą.
Wszyscy wiemy, że picie napojów gazowanych i kolorowych jest niezdrowe. Psują się nam zęby, bolą brzuchy i nie zaspakajają pragnienia. Woda jest niezbędna do życia. Rozmawialiśmy o tym, że nie wszyscy na świecie mają wodę. Musimy ją oszczędnie gospodarować . Piliśmy różne rodzaje wód i poznaliśmy jakie składniki mineralne są w nich zawarte .

10 Ruch to zdrowie, słodycze z umiarem.
Tak jak w przypadku napojów kolorowych słodycze są niezdrowe i dostarczają nam wielu niepotrzebnych kalorii. Jeśli nie liczymy kalorii to musimy codziennie wykonywać ćwiczenia. Wzmacniają one mięśnie, stawy, kości i powodują ogólne lepsze samopoczucie. Chociaż my lubimy ćwiczyć …


Pobierz ppt "Zespół Szkół w Bakałarzewie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google