Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BLASKI I CIENIE INTERNETU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BLASKI I CIENIE INTERNETU"— Zapis prezentacji:

1 BLASKI I CIENIE INTERNETU
Opracowała: Elżbieta Gawron

2 Jedno kliknięcie myszką i już jesteśmy w świecie pełnym informacji.

3 Wystarczy napisać w wyszukiwarce hasło, aby uzyskać bez wychodzenia z domu potrzebne do szkoły informacje.

4 Zwłaszcza w ostatnim okresie, gdy dostęp do komputera jest coraz łatwiejszy, często korzystamy z Internetu. Najczęściej używamy go do wyszukiwania potrzebnych nam informacji, wysyłania poczty elektronicznej czy rozmowy z innymi użytkownikami na tzw. chatach lub grupach dyskusyjnych.

5 Na wielu stronach internetowych można znaleźć informacje na przeróżne tematy: ze świata rozrywki, sportu, polityki czy najnowszej techniki - informacje potrzebne nam w swoim zawodzie czy w szkole.

6 INTERNET:

7 • jest kompendium wiedzy – jest ogromną encyklopedią zawierającą wiedzę na każdy temat.

8 Zawiera informacje z każdej dziedziny – od rozrywki po literaturę i sztukę.

9 • rozwija zainteresowania – w Internecie istnieje wiele grup dyskusyjnych Tu internauci mogą wymieniać się informacjami na temat różnych dyscyplin sportowych, ciekawych tras turystycznych, fani muzyki dyskutować o ulubionych wokalistach.

10 • pomaga w nauce języków – przez Internet mamy dostęp do stron w obcym języku. Uczący się np. języka angielskiego ma możliwość sprawdzenia i pogłębienia umiejętności posługiwania się nim, czytając informacje na stronach anglojęzycznych.

11 daje możliwość zapoznawania się ze sztuką

12 • stwarza możliwość słuchania muzyki

13 stwarza możliwość oglądania filmów

14 • zastępuje telefon – daje możliwości rozmowy z użytkownikiem sieci o każdej porze dnia i nocy

15 stwarza możliwość najszybszego wysyłania i odbierania poczty.

16 stwarza możliwość zabawy

17 stwarza możliwość zakupów

18 Niestety INTERNET może też stanowić zagrożenie dla internautów:

19 • wirusy Nie brakuje zapaleńców, którzy chcą, aby czyjś komputer uległ zniszczeniu. Tworzą coraz to nowe wirusy i rozprzestrzeniają w sieci.

20 Wtedy są konieczne programy filtrujące i antywirusowe.

21 Spamy Są to informacje od ludzi, które zawierają „śmieci” pornograficzne, niechciane wiadomości lub adresy internetowe. Wystarczy otworzyć taki spam i już znajdujemy się na stronach, których nigdy byśmy nie otworzyli z własnej woli.

22 Spamowcy zdobywają adresy owe, które potem sprzedają reklamodawcom Jeśli taki spam przyjdzie, nie należy go otwierać i czytać, lecz wyrzucić.

23 gry i teksty epatujące przemocą, promujące hazard, używki, broń itp;

24 • Pedofile Chętnie korzystają z internetu
• Pedofile Chętnie korzystają z internetu. Są anonimowi, więc czują się bezkarni. Ponieważ ich nie widzimy często podają się za naszych rówieśników, wykorzystując naszą ufność, a czasem nawet naiwność. Pedofil wyszukuje w sieci młodych ludzi, którzy mają problemy w szkole lub w domu, są samotne. Przekonują, że są jedynymi osobami, które je rozumieją. Wszystko po to, aby doprowadzić w końcu do spotkania.

25 zagrożenie otyłością i wadami postawy

26 • sklepy i obrót danymi osobowymi

27 Młodzi ludzie są bardzo atrakcyjną i podatną na reklamy grupą klientów
Młodzi ludzie są bardzo atrakcyjną i podatną na reklamy grupą klientów. Mają również duży wpływ na podejmowanie decyzji o zakupie czegoś przez rodziców.

28 Często młodzi ludzie doradzają im, jaki kupić sprzęt grający lub samochód. Specjaliści marketingu chętnie kierują reklamy do dzieci i młodzieży. Nieuczciwi specjaliści od marketingu wyłudzają i handlują danymi, kusząc ich upominkami i konkursami. Aby dokonać zakupów lub dostać informacje o konkursie, trzeba wypełnić szczegółową ankietę. Oprócz tego ktoś może oczyścić nasze konto, bo podaliśmy nieostrożnie zbyt wiele informacji, rzekomo potrzebnych do dokonania zakupu w Internecie.


Pobierz ppt "BLASKI I CIENIE INTERNETU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google