Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STRÓJ GALOWY czyli jak się ubierać, a jak nie podczas uroczystości szkolnych w IV LO – poradnik dla klas pierwszych (i nie tylko)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STRÓJ GALOWY czyli jak się ubierać, a jak nie podczas uroczystości szkolnych w IV LO – poradnik dla klas pierwszych (i nie tylko)"— Zapis prezentacji:

1 STRÓJ GALOWY czyli jak się ubierać, a jak nie podczas uroczystości szkolnych w IV LO – poradnik dla klas pierwszych (i nie tylko)

2 Dlaczego to takie ważne?
Sposób ubierania się mówi bardzo dużo o człowieku, wpływa na sposób w jaki jesteśmy postrzegani przez otoczenie zgodnie z powiedzeniem: „jak cię widzą, tak cię piszą”. W dzisiejszych czasach większość firm stosuje tzw. dress code, czyli zbiór zasad i wskazówek na temat ubioru w konkretnym miejscu pracy i na konkretnym stanowisku. Jednym z zadań szkoły jest przygotowanie uczniów do funkcjonowania na rynku pracy, a także kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań. Ponadto, właściwy wygląd jest wyrazem kultury osobistej, szacunku dla innych osób oraz instytucji. Dlatego też w IV LO funkcjonuje regulamin dotyczący stroju szkolnego dostępny na stronie szkoły (

3 Strój galowy – od święta
Uroczystości szkolne takie jak rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, Dzień Komisji Edukacji Narodowej czy Święto Niepodległości to szczególne okazje, których charakter chcemy podkreślić strojem galowym noszonym w szkole przez cały dzień. Ponieważ co roku, zwłaszcza wśród uczniów klas pierwszych (choć nie tylko), pojawiają się wątpliwości, co do tego, co jest strojem galowym, a co nie, zachęcamy do zapoznania się z kolejnym slajdami, które pomogą Wam dostosować strój do okazji.

4 TAK – czyli co nosić (DZIEWCZĘTA)
Biała bluzka w zestawie z granatową, czarną lub szarą, jednobarwną spódnicą o regulaminowej długości lub wizytowymi spodniami.

5 TAK – czyli co nosić (DZIEWCZĘTA)
Granatowa, czarna, szara garsonka (marynarka + spódnica) lub spodnium („garnitur” dla kobiet) w zestawieniu z białą bluzką.

6 TAK – czyli co nosić (DZIEWCZĘTA)
Jednobarwna granatowa, czarna lub szara sukienka wizytowa o regulaminowej długości.

7 TAK – czyli co nosić (CHŁOPCY)
Biała lub błękitna koszula w zestawie z czarnymi, granatowymi lub szarymi wizytowymi spodniami lub z czarnym, granatowym lub szarym garniturem (wówczas obowiązuje krawat).

8 Czego NIE nosić (DZIEWCZĘTA)
Nie każde zestawienie czerni i bieli oznacza strój galowy. Nie nosimy spódnic/ sukienek/marynarek w groszki, kwiatki, kratkę, czy paski. Nie nosimy też białych spódnic/spodni i czarnych bluzek. Koronki, falbany, cekiny, legginsy również nie są elementami stroju wizytowego. Ponadto, strój powinien zakrywać ramiona, brzuch, dekolt i plecy, a bielizna powinna być zakryta i niewidoczna.

9 Czego NIE nosić (CHŁOPCY)
Elementem stroju galowego są eleganckie spodnie, nie nosimy więc dżinsów, szortów, spodni dresowych itp. Koszule/marynarki w kratkę, koszulki typu polo, czy T-shirty zostawiamy na inne, mniej formalne okazje.

10 NA KONIEC KILKA SŁÓW O OBUWIU
Elementem i dopełnieniem stroju jest obuwie wizytowe. Nie zakładamy zatem butów na platformie, białych butów do ciemnych sukienek, mokasynów, trampek, adidasów, glanów, sandałów (zwłaszcza w zestawieniu ze skarpetkami) ani klapek. NIE!!!! NIE!!!! NIE!!!! NIE!!!! NIE!!!!


Pobierz ppt "STRÓJ GALOWY czyli jak się ubierać, a jak nie podczas uroczystości szkolnych w IV LO – poradnik dla klas pierwszych (i nie tylko)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google