Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WŁASNA FIRMA ! Salon Fryzjerski MARIW

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WŁASNA FIRMA ! Salon Fryzjerski MARIW"— Zapis prezentacji:

1 WŁASNA FIRMA ! Salon Fryzjerski MARIW
Białystok, ul. Św. Rocha 10, lok. 6, pawilon „PASAŻ”

2

3 Celem salonu MARIW jest oferowanie najlepszej jakości usług.
Zdajemy sobie sprawę z tego że nie istnieją dwie identyczne osoby, dlatego do każdej klientki podchodzimy indywidualnie. Wszystkie oferowane usługi dobieramy  w zależności od Państwa oczekiwań i osobowości. Odpowiemy na każdy problem związany ze skórą głowy i włosami oraz dobierzemy odpowiednią fryzurę i kolor do każdego typu urody. W naszym salonie zatrudniamy najlepszych specjalistów, których sami szkolimy. Ciągle też podnosimy nasze umiejętności, uczestnicząc w pokazach i kursach fryzjerskich. Stale doskonalimy się i na bieżąco śledzimy najnowsze trendy panujące we fryzjerstwie i w modzie, które to dziedziny są ze sobą nierozerwalnie złączone.

4 Stylizacja włosów to dla mnie współczesna forma nowoczesnej sztuki funkcjonalnej będąca
połączeniem profesjonalizmu, pasji, fantazji i doskonałej techniki. Stylista jest artystą, kreatorem obdarzonym talentem, estetycznym zmysłem  i wyczuciem indywidualnych oczekiwań swoich klientów. Właśnie takie cele i wymagania stawiam sobie i zespołowi współpracowników. Swoją pracę traktuję jako swoiste powołanie i wyzwanie, maksymalnie angażuję się w to, co robię, gdyż zadowolenie i zaufanie jakim darzą mnie klienci jest dla mnie największym źródłem satysfakcji.

5 Swoje bogate doświadczenie zawodowe oraz wiedzę zdobytą na licznych szkoleniach
i kursach w kraju i za granicą (m. in. szkolenie w jednej z najlepszych szkół fryzjerskich na świecie MAHOGANY w Londynie) przekazuję młodym ludziom, chcącym kreować piękno  i poznać świat pięknych włosów, prowadząc kursy i szkolenia w swoim salonie. Pracuję również w policealnych szkołach fryzjerskich w Białymstoku ucząc przedmiotów teoretycznych  i  zawodowych. Posiadam uprawnienia egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich (decyzja nr [02]/08).

6 Wyobraź sobie … ze Twoje włosy po profesjonalnym zabiegu fryzjerskim będą wyglądać tak żywo, świeżo i naturalnie jak kwiaty … od chwili gdy wyjdziesz z naszego salonu, aż do dnia gdy tam ponownie wrócisz … Kwiaty poddawane są nieustannym działaniom tych samych agresywnych czynników co włosy … słońce, woda, zanieczyszczenia …    a jednak ich kolory nie blakną. My idziemy dalej… Regenerujemy zniszczoną wewnętrzną i zewnętrzną strukturę włosa poprzez np. zabiegi kauteryzacji … Nieustannie poszukujemy inspiracji dla kreowania Twojego wizerunku. Tworząc linię fryzury staramy się wydobyć z włosów ich piękno, blask i kolor w połączeniu ze starannie dobrana pielęgnacją zależną od struktury włosa. Te elementy w synergii ze sobą podkreślą Twój niepowtarzalny styl, indywidualizm, typ urody oraz osobowość …

7

8 Zapraszam do obejrzenia reportażu z targów:
Salon Fryzjerski MARIW został zaproszony do wzięcia udziału w VI PODLASKICH TARGACH ŚLUBNYCH. Na tę okazję przygotowaliśmy najnowsze stylizacje zarówno dla Pani, Pana młodego, jak i dla gości weselnych. W trakcie trwania imprezy właścicielka salonu na bieżąco kreowała fryzury. W role modelek wcieliły się chętnie i z młodzieńczym entuzjazmem młode i piękne uczennice białostockich liceów. Zapraszam do obejrzenia reportażu z targów:

9 Salon MARIW szkoli nowych adeptów sztuki fryzjerskiej oraz
doskonali już pracujących fryzjerów – stylistów organizując kursy i szkolenia. Kurs fryzjerski I stopnia „FRYZJER – STYLISTA” dla początkujących Kurs fryzjerski II stopnia „EVOLUTION” Warsztaty fryzjerskie Kursy specjalistyczne

10 Tel.: 85 744 58 88, kom.: 508 309 509 Zapraszamy ! SIEDZIBA SALONU:
Białystok, ul. Św. Rocha 10, lok. 6 pawilon handlowy „PASAŻ” Tel.: , kom.: Zapraszamy !

11 JAK ROZPOCZĄĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ, krok po kroku
Aby zarejestrować swoją firmę należy więc udać się do urzędu gminy lub urzędu miasta wraz z dowodem osobistym oraz wypełnić przygotowany przez dany urząd formularz - zgłoszenie. Zgłoszenie o dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej powinno zawierać: imię i nazwisko przedsiębiorcy, nazwę firmy oraz numer ewidencyjny PESEL miejsca zamieszkania przedsiębiorcy określenie przedmiotu wykonywanej działalności gospodarczej zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności (PKD), datę rozpoczęcia działalności gospodarczej Wpisu do ewidencji działalności gospodarczej dokonuje organ ewidencyjny, czyli wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w ciągu 14 dni od dnia złożenia wniosku. Po dokonaniu wpisu przedsiębiorca otrzymuje zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

12 JAK ROZPOCZĄĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ, krok po kroku
W drugim kroku przedsiębiorca musi uzyskać wpis do REGON. Uczynić to można na dwa sposoby: złożyć wypełniony formularz w urzędzie statystycznym - osobiście lub wysłać pocztą, w terminie 14 dni od dnia uzyskania zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej złożyć wypełniony formularz w urzędzie gminy lub urzędzie miasta wraz z wnioskiem o wpis do ewidencji, możliwość taka istnieje od 1 stycznia 2004r. Wniosek o wpis do REGON ma symbol RG-1 i nosi nazwę: Wniosek o wpis do Krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej lub o zmianę cech objętych wpisem, uzyskanie wpisu do REGON jest bezpłatne, wraz z wpisem przedsiębiorca uzyskuje swój unikalny numer REGON, czas oczekiwania na wpis to nie dłużej niż 7 dni od dnia złożenia wniosku, przy czym niewątpliwie szybszym sposobem uzyskania wpisu jest załatwienie sprawy osobiście a nie przez urząd gminy, który wysyła wypełniony formularz pocztą do urzędu statystycznego.

13 JAK ROZPOCZĄĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ, krok po kroku
Zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej jest otworzenie firmowego konta bankowego. Do założenia rachunku bankowego niezbędne będą następujące dokumenty: zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej zaświadczenie o REGON firmy zaświadczenie o NIP Niekiedy wymagane jest też posiadanie firmowej pieczątki; na pieczątce powinna znaleźć się: nazwa firmy, adres firmy, NIP, REGON.

14 JAK ROZPOCZĄĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ, krok po kroku
W czwartym kroku przedsiębiorcę czeka wizyta w urzędzie skarbowym. W urzędzie skarbowym przedsiębiorca musi wybrać formę rozliczeń opodatkowania spośród czterech dostępnych: Karta podatkowa, Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, Podatkowa księga przychodów i rozchodów, Pełna księgowość oraz podjąć decyzję czy firma będzie płatnikiem VAT. Podatnicy, którzy chcą być VAT-owcami muszą złożyć w urzędzie skarbowym zgłoszenie rejestracyjne - druk VAT-R. Osoby fizyczne samodzielnie prowadzące działalność gospodarczą składają również zgłoszenie identyfikacyjne NIP-1 a ich prywatny numer NIP staje się jednocześnie numerem NIP zakładanej właśnie firmy.

15 www.salonmariw.pl KROK 5: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Przedsiębiorca w ZUS-ie posiada podwójną osobowość. Występuje on jednocześnie jako tak zwany Płatnik, czyli osoba wpłacająca składki (za swoich pracowników i siebie samego) oraz jako Ubezpieczony (jakby na równi ze swoimi pracownikami). Na początku wydaje się to trochę skomplikowane, ale w praktyce wcale tak nie jest. Uzupełniamy druk ZUA, jeśli wykonywana działalność jest jedynym naszym źródłem dochodów. Z kolei ZZA używa się w sytuacji, gdy posiadamy pełnoetatową pracę, w której zarabiamy powyżej minimalnej pensji krajowej – w innym przypadku pozostajemy przy ZUA. W przypadku spółki cywilnej, będzie to druk ZPA.

16 JAK ROZPOCZĄĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ, krok po kroku
KROK 5, c. d.: Druki te można składać w dowolnych oddziałach ZUS. Należy to uczynić po złożeniu wniosku CEIDG, ale nie później niż 7 dni od momentu powstania obowiązku ubezpieczenia (czyli daty rozpoczęcia działalności, jaką się wpisało we wniosku CEIDG). Możliwa jest również wysyłka  pocztowa, ale wiąże się ona z wiadomym ryzykiem - np. skuteczność Poczty Polskiej ;), czy też brak możliwości zareagowania na ew. błędy w wypełnieniu formularza, a przez to odrzucenie wniosku przez urzędnika, itd. Jeśli w dniu składania formularzy w ZUS-ie nie posiadamy jeszcze numeru REGON, to nie podajemy go, lecz później musimy uzupełnić tę informację poprzez druk ZUS ZIPA. Warto również zrobić sobie zapas kilku deklaracji ZUS DRA, aby później przysyłać je pocztą, bez konieczności udawania się każdorazowo do Urzędu. Należy ponadto pamiętać, aby zawsze posiadać kopie dokumentów składanych do ZUS-u (Urzędu Skarbowego również). Jeśli składa się je osobiście, to należy poprosić o potwierdzenie kopii pieczątką z aktualną datą. Jeśli wysyła się je pocztą, to należy czynić to zawsze przesyłką poleconą, a do kopii przesłanych dokumentów załączać dowód nadania. Należy do tego używać kopert nie mniejszych niż A4, aby nie składać dokumentów na pół.

17 Prezentacja opracowana przez panią Iwonę Dąbrowską na spotkanie z cyklu „Biznes przy tablicy”, które odbyło się w ZSZ Nr2 w Białymstoku DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !


Pobierz ppt "WŁASNA FIRMA ! Salon Fryzjerski MARIW"

Podobne prezentacje


Reklamy Google