Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z realizacji obchodów DBI 2014

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z realizacji obchodów DBI 2014"— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z realizacji obchodów DBI 2014
Jolanta Radwan Szkoła Podstawowa nr Bytom ul. Wojciechowskiego 6 tel

2 wstęp W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zgłoszono inicjatywę, w której wyszczególniono punkty do realizacji. W trakcie ostatniego miesiąca zrealizowano w naszej szkole wszystkie zamierzenia, które zaplanowano.

3 Po pierwsze… W dniu 11 lutego przez szkolny megafon przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przedstawiła wszystkim uczniom idee i założeniami obchodów DBI oraz zadania, jakie będziemy realizować w naszej szkole w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu. Ponadto wykorzystano gazetkę szkolną do wyeksponowania powyższych wiadomości i informacji.

4 Po drugie… Każda z klas otrzymała zestaw zadań, które wraz z wychowawcami realizowała na lekcjach wychowawczych. Celem tych działań miało być zaangażowanie wszystkich nauczycieli w realizację inicjatywy, a jednocześnie wyjście z tematyką bezpiecznego Internetu poza pracownię komputerową. Klasy młodsze otrzymały następujące polecenie: „ Waszym zadaniem jest pokolorowanie/wyklejenie kolorowanek wg własnych pomysłów. Starajcie się, aby prace były staranne, kolorowe i interesujące, bo będą  one umieszczone na gazetce oraz będą brać udział w konkursie.” Nauczyciele-wychowawcy przeprowadzili także z uczniami rozmowy o tym, jaki może być Internet i co można zrobić, by był bezpieczny. Klasy IV: „ NetRobi- to robot, którego poznacie w trakcie oglądania filmików związanych z bezpieczeństwem w Sieci. Waszym zadaniem jest wykonanie robota np. z pudełek, tektury, brystolu. Możecie też go narysować, wykleić czy zastosować inne techniki. Jego wygląd zależy od Waszej inwencji i pomysłu:):) Wasze prace będą wyeksponowane na wystawce lub gazetce. Będą również brały udział w konkursie.” Klasy V: „Waszym zadaniem jest stworzenie krzyżówki, której rozwiązaniem będzie hasło związane z  Internetem. Krzyżówkę należy rozrysować na kartce w kratkę, a hasła wypisać na osobnej kartce. Pracę można wykonać w zespole. Jeśli nie krzyżówka, to może coś innego? Możecie też stworzyć rymowankę, wiersz lub  hasła reklamowe związane z tematyką bezpiecznego Internetu i sposobów unikania tych niebezpieczeństw. Dobrze by było napisać je wyraźnie na dużej kartce. Macie zatem dwa zadania do wyboru. Możecie pracować w zespołach. Wasze prace będą umieszczone na gazetce, a także będą brać one udział w konkursie.” Klasy VI: „Waszym zadaniem jest stworzenie  plakatu zawierającego netykietę lub przykłady na to, jak wspólnie możemy dbać o to, by Internet był przyjazny i bezpieczny. Możecie pracować w grupach.  Ważne jest by prace były ciekawe, kolorowe, zachęcające odbiorców do stosowania się do Waszych haseł i zasad:) Wasze prace będą umieszczone na gazetce oraz będą brać udział w konkursie.” Ponadto każda klas podpisała wraz z wychowawcą „Umowę o Internecie”

5

6

7 Po trzecie… W trakcie zajęć komputerowych przy użyciu tablicy multimedialnej oraz innych narzędzi i środków dydaktycznych przeprowadzono lekcje: w klasach I-III- w oparciu o „Sieciakową szkołę”, w klasach IV-VI- na podstawie „Lekcji bezpieczeństwa”.

8 Po czwarte… Rodzice na wywiadówce zostali powiadomieni o udziale szkoły w obchodach DBI oraz otrzymali ulotkę, zawierająca najważniejsze informacje związane z DBI, a także o bezpiecznych stronach dla dzieci oraz niebezpieczeństwach czyhających na dzieci w Internecie.

9 Po piąte… Uczniowie wzięli udział w kursach e-learningowych, oglądając filmiki i rozwiązując quizy.

10 Po szóste… Na stronie szkolnej umieszczano systematycznie informacje o udziale szkoły w obchodach DBI, wszystkie zadania dla uczniów, oraz wyniki konkursów.

11 podsumowanie W ramach obchodów DBI w naszej szkole starano się, aby tak ważna tematyka była obecna nie tylko w pracowni komputerowej, gdzie podobne zagadnienia są realizowane często na zajęciach, ale by każdy nauczyciel, rodzic i każde dziecko mogło- także przez doświadczenie i działania praktyczne- „dotknąć” tematu i zrozumieć, jak ważne jest, by wszyscy użytkownicy Internetu byli świadomi, że to właśnie od nich zależy, jak ten właśnie Internet będzie wyglądał i co nam, użytkownikom, oferował: korzyści czy niebezpieczeństwa.

12 koniec Zdjęcia wykorzystane w prezentacji wykonano w trakcie zajęć przez organizatora inicjatywy.


Pobierz ppt "Sprawozdanie z realizacji obchodów DBI 2014"

Podobne prezentacje


Reklamy Google