Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

11 zasad jak bezpiecznie spędzić wakacje

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "11 zasad jak bezpiecznie spędzić wakacje"— Zapis prezentacji:

1 11 zasad jak bezpiecznie spędzić wakacje
Wykonały : Ewelina Bednarczyk Kinga Deniszewska Joanna Lemka Dominika Szczepanik

2 Wakacje to czas swobody. Należy jednak pamiętać o paru zasadach

3 W zależności gdzie chcemy się udać, należy pamiętać o czym innym
Nad morzem W górach Na podwórku

4 Oto kilka zasad, których powinno się przestrzegać nad wodą
Wybieraj miejsca do kąpieli, które są do tego przeznaczone i nadzorowane Korzystaj z umiarem ze słonecznych kąpieli, używając odpowiednich kremów. Korzystaj ze sprawdzonego sprzętu wodnego Wchodząc do wody pamiętaj, aby powiadomić wcześniej kogoś, gdzie będziesz pływał bez względu na to, gdzie będzie miało to miejsce Zwracaj uwagę na prognozę pogody, aby nie wchodzić do wody przed lub w trakcie zbliżającej się burzy

5 Gdy będziesz poza domem lub w domu…
Używaj sprawnego i w pełni wyposażonego roweru, a w czasie jazdy używaj kasku Podwórko to znakomite miejsce na zorganizowanie zabawy, powinno być położone z daleka od jezdni, ruin, wykopów. Bawiąc się na podwórku nie rozmawiaj z obcymi i nie pozwól, aby wypytywali się o mieszkanie i Twoich rodziców.

6 Gdy zechcesz wybrać się w góry
Wybierając się w podróż po górskich szlakach należy zaopatrzyć się w dobre buty i ubranie. Co ważne pogoda w górach może zmienić się niezwykle szybko, silny wiatr halny może utrudnić poruszanie się, a także doprowadzić do szybkiego wyziębienia organizmu, z kolei słońce to ryzyko odwodnienia oraz poparzeń słonecznych. Miej ze sobą na wszelki wypadek latarkę, plandekę przeciwdeszczową oraz ciepłe ubrania, nawet jeśli jest lato.

7 Pamiętaj!!! Wakacje to czas, w którym chcemy odpocząć i spędzić z rodziną, czasami gdzieś wyjechać, jednak wszystko trzeba robić z głową.

8

9 Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "11 zasad jak bezpiecznie spędzić wakacje"

Podobne prezentacje


Reklamy Google