Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POLCOLORIT S.A.- kim jesteśmy Firma Polcolorit S.A. z siedzibą w Piechowicach woj. dolnośląskie przy ul. Jeleniogórskiej 7 należy do najstarszych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POLCOLORIT S.A.- kim jesteśmy Firma Polcolorit S.A. z siedzibą w Piechowicach woj. dolnośląskie przy ul. Jeleniogórskiej 7 należy do najstarszych."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 POLCOLORIT S.A.- kim jesteśmy
Firma Polcolorit S.A. z siedzibą w Piechowicach woj. dolnośląskie przy ul. Jeleniogórskiej 7 należy do najstarszych prywatnych firm produkujących płytki ceramiczne w Polsce. Przedsiębiorstwo powstało w 1984 roku i od tego czasu nieprzerwanie się rozwija. Z roku na rok poszerza się produkowany asortyment a park maszynowy jest sukcesywnie unowocześniany. Podstawowym celem firmy jest zaspokojenie wszelkich potrzeb i oczekiwań klientów względem płytek ceramicznych. W roku 2004 firma została przekształcona w spółkę akcyjną i zadebiutowała na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Ceramika Marconi Sp. z o o. swoją działalność zainaugurowała w czerwcu 2006roku. Zakład Ceramik Marconi należy do najnowocześniejszych w Europie – zarówno pod względem rozwiązań architektonicznych , jak i technologicznych.

5 W dniu 02. 01. 2009 nastąpiło połączenie Ceramiki POLCOLORIT S. A
W dniu nastąpiło połączenie Ceramiki POLCOLORIT S.A. oraz CERAMIKI MARCONI Sp. z o.o. Od tego dnia obie te firmy funkcjonują jako Spółka Akcyjna POLCOLORIT. W dniu 5 lutego  2010 Rada Nadzorcza dokonała zmian w składzie Zarządu Polcolorit SA. Ze składu zarządu został odwołany dotychczasowy wiceprezes pan Włodzimierz Hajduk. Jednocześnie do składu Zarządu został powołany pan Wiktor Strach i obejmie funkcję Wiceprezesa ds. operacyjnych.

6 Produkowne wyroby oraz stosowane technologie
W zakładach Ceramiki POLCOLORIT produkowane są: PŁYKI ŚCIENNE, PŁYTKI PODŁOGOWE, PŁYTKI GRESOWE, PŁYTKI KUCHENNE, DEKORACJE I LISTWY CERAMICZNE Wydział pierwszy – technologia jednokrotnego wypału która dzieli się na produkcję gresu-płytka podłogowa i uniwersalna i monoporozy- płytka ścienna. Wydział trzeci – produkcja dekorów w technologii tzw. trzykrotnego wypału; produkcja dekoracji, listew.

7

8 Proces technologiczny produkcji płytek w Ceramice POLCOLORIT
Surowce: Przy produkcji płytek ściennych lub podłogowych składnikami są min..: fryty (specjalny rodzaj szkła w postaci gruboziarnistej lub postaci proszku), barwniki ceramiczne, surowce ilaste (glina, kaolin), dodatki (upłynniacze, plastyfikatory, zaprawiacze), służące do sporządzania szkliw i pobiałek, w większości sprowadzane są z Niemiec, Włoch, Hiszpanii i rynku krajowego.

9 Proces technologiczny produkcji płytek w Ceramice POLCOLORIT
Naważanie i mielenie szkliw, pobiałek Mielenie zestawu surowców odbywa się w młynach kulowych metodą „na mokro”. Elementy mielące stanowią kule ceramiczne. Rozładunek młynów jest grawitacyjny. Otrzymane zawiesiny wodne, drobno zmielonych składników, są przepompowywane do zbiorników wyposażonych w mieszadła. Mieszadła utrzymują jednorodność składników oraz umożliwiają ich odpowietrzenie. Ze zbiorników zawiesiny przesyłane są na linie szkliwierskie.

10 Proces technologiczny produkcji płytek w Ceramice POLCOLORIT
Linie szkliwierskie Uformowane w procesie prasowania surowe płytki transportowane są na linię szkliwierską, gdzie pokrywane są warstwami pobiałek (pierwsza warstwa nanoszona na czerep niewypalonej płytki) oraz warstwami szkliwa i aplikacjami dekoracyjnymi. Linia szkliwierska to zespół urządzeń, połączonych zespołem transporterów płytek, pracujących z określoną prędkością. W skład linii wchodzą: podajniki płytek, kabiny dyskowe, dzwony do polewania płytek, kabiny pistoletowe, dekoratorki sitodrukowe, czyszczarki krawędzi, obrotnice, system załadunku na kontenerowe wózki transportowe.

11 Proces technologiczny produkcji płytek w Ceramice POLCOLORIT
Wypalanie płytek Poszkliwione płytki transportowane są na stanowisko podawcze załadunku do pieca. Płytki wypalane zostają, w sterowanym komputerowo, najnowszym piecu włoskiej firmy SACMI. Temperatura wypalania wynosi ponad 1000 st. C. Wypalanie odbywa się w ruchu ciągłym. Zadane parametry pracy pieca utrzymywane są przez automatyczny system sterowany komputerowo. Praca pieca odbywa się w pełni automatycznie. Jeden zatrudniony pracownik ustawia parametry pracy pieca i nadzoruje jego prawidłową pracę.

12 Proces technologiczny produkcji płytek w Ceramice POLCOLORIT
Produkcja dekoracji POLCOLORIT od pierwszych lat swojej działalności, rozwijał produkcję płytek dekoracyjnych. Powołane zostały w tym celu odrębne działy zajmujące się produkcją płytek i listew ozdobnych. Zakład wyposażony jest w prasy (formujące listwy i dekory), piec do wypalania dekoracji, linie szkliwierskie, dekoratorki sitodrukowe (do nakładania farb ceramicznych, farb zawierających metale szlachetne, farb interferencyjnych, granilii), piec do wypalania dekoracji, maszyny do cięcia listew i dekoracji oraz inne urządzenia.

13 Proces technologiczny produkcji płytek w Ceramice POLCOLORIT
Produkcja dekoracji: Dekoracje produkowane są: tradycyjną techniką nakładania kilku lub kilkunastu aplikacji drukarskich na płaską powierzchnię płytek dekoracyjnych, techniką głębokiego prasowania dekoracji, a po ich poszkliwieniu ręczne dekorowanie,najbardziej tradycyjną techniką zdobienia – ręczne malowanie płytek. Firma posiada wyodrębniony dział do ręcznego malowania płytek na indywidualne zamówienie. Pytki malowane są zgodnie z przykładowymi wzorami prezentowanymi w katalogu lub na podstawie wzorów przedstawionych przez klienta. Dekoracje POLCOLORIT-u są najważniejszymi elementami wszystkich kolekcji: łazienkowych, kuchennych i podłogowych

14 Zakłady produkcyjne

15 Zakłady produkcyjne

16 Zakłady produkcyjne

17

18

19


Pobierz ppt "POLCOLORIT S.A.- kim jesteśmy Firma Polcolorit S.A. z siedzibą w Piechowicach woj. dolnośląskie przy ul. Jeleniogórskiej 7 należy do najstarszych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google