Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Poród naturalny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Poród naturalny."— Zapis prezentacji:

1 Poród naturalny

2 Według prof. Fijałkowskiego poród naturalny to poród wyuczony ,w którym kobieta wykorzystuje umiejętności nabyte podczas ciąży. Kobieta rodzi w sposób świadomy, aktywny i sprawny.

3 Ideą porodu naturalnego jest czynny udział rodzącej w tym akcie.
Dlatego właśnie istnieje Nasza szkoła, która pozwoli przygotować się ciężarnej do odbycia takiego porodu.

4 Kobieta do porodu naturalnego powinna przygotować się fizycznie i psychicznie.
Dzięki dobremu trenignowi potrafi ona weliminować lęk i napięcie, wynikające z braku wiedzy o przebiegu porodu i zaburzającego jego naturalny przebieg.

5 Założenia porodu naturalnego
Światowa Organizacja Zdrowia pod hasłem „PORÓD NIE JEST CHOROBĄ” sformułowała w 15 punktach zalecenia dotyczące opieki okołoporodowej, by poród dla matki był najszczęśliwszym wydarzeniem w życiu, a dla dziecka procesem łagodnym i naturalnym.

6 Zalety porodu naturalnego:
Lepsze samopoczucie rodzącej i wiara we własne siły, Aktywne uczestnictwo rodzącej w porodzie, Bliższe poznanie przeżyć i doznań związanych z przyjściem na świat dziecka, Współuczestnictwo partnera w porodzie, Możliwość przyjmowania przez rodzącą dowolnej pozycji,

7 Lepszy stan urodzeniowy noworodków,
Brak zakłóceń w kontakcie matki i dziecka bezpośrednio po porodzie, Mniejsze ryzyko uszkodzeń tkanek krocza, Poprawa kondycji fizycznej, Szybsze rozwieranie się szyjki macicy, Redukcja bodźców bólowych,

8 Rola Naszej Szkoły: Zajęcia w Naszej Szkole mają na celu przygotowanie kobiety rodzącej do porodu pod względem psychicznym i fizycznym. Przekazana wiedza na temat porodu i opieki nad noworodkiem sprawi, że kobieta odczuje większy komfort psychiczny związany z nowa sytuacją w życiu i uwierzy we własne siły.

9 Położne Naszej Szkoły będą dla Was pełniły funkcję:
Opiekuńczą, Informacyjną, Edukacyjna, Terapeutyczną, Diagnostyczną,


Pobierz ppt "Poród naturalny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google