Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dokarmianie ptaków zimą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dokarmianie ptaków zimą."— Zapis prezentacji:

1 Dokarmianie ptaków zimą

2 Czym karmimy? Większość z nich z przyjemnością zjada nasiona i owoce. Do najlepszych należy słonecznik, który jest łatwo dostępny w sklepach, a jednocześnie uchodzi za przysmak. Sikory, skorzystają natomiast z pokarmu tłuszczowego lub mięsnego. Kawałki słoniny lub drobno siekane mięso podajemy w formie surowej lub gotowanej i z całą pewnością nieosolone.

3 Czym nie karmimy? Błędy popełniane podczas karmienia są przyczyną wielu problemów u ptaków, a czasem nawet śmierci. Podstawowym problemem jest zły pokarm, jakim częstujemy ptaki. Okazuje się bowiem, że przyczyną wielu ptasich niedomagań jest pozornie nieszkodliwy kawałek tłustej wędzonki. Właściwie zazwyczaj nie jest to słonina, ale słone resztki boczku lub szynki. Po takim obiedzie ptakom dokucza pragnienie, zwłaszcza jeśli z nastaniem zimowych mrozów zamarza woda. 

4 Karmnik 1. Karmnik musi zabezpieczać pokarm przed warunkami pogodowymi. 2. Karmnik musi być dla ptaków bezpieczny. Przebywając w karmniku, ptaki muszą mieć dobrą widoczność na otoczenie, tak by mogły w porę uskoczyć przed drapieżnikiem. 3. Karmnik powinien być odpowiednio ustawiony. Minimalna wysokość ustawienia karmnika - to 1,5 m. Bardzo istotne jest, żeby karmnik znajdował się w miejscu oddalonym od gęstych krzewów

5

6 KONIEC Autor: Natalia Karsznia źródła: ekologia.pl ogrodykorzenie.pl
countrywrobel.pl blog.monikareplin.pl Autor: Natalia Karsznia


Pobierz ppt "Dokarmianie ptaków zimą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google