Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „Józef” w Opolu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „Józef” w Opolu"— Zapis prezentacji:

1 Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „Józef” w Opolu
NIE TYLKO DLA ORŁÓW! Akcja profilaktyczna służąca zapobieganiu przestępczości Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „Józef” w Opolu Prezydent Miasta Opola

2 CEL GŁÓWNY ZADANIA: Przeciwdziałanie i ograniczenie demoralizacji i przestępczości wśród dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie twórczego i aktywnego spędzenia czasu wolnego, uczenie współpracy i zaufania, rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz indywidualnych zainteresowań.

3 KRÓTKI OPIS PROJEKTU Realizując zamierzony cel zorganizowano dwudniową wycieczkę, która stała się sposobem na aktywne spędzenie wakacyjnego czasu wolnego na terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tam umożliwiono uczestnikom sporo ruchu na świeżym powietrzu pod okiem doświadczonych przewodników, którzy przenieśli ich w bardzo odległe czasy. Uczestnicy zatem nie tylko pracowali nad kondycją fizyczna, ale również poszerzali swoją wiedzę z dziedziny historii, przyrody czy kulturoznawstwa. Mieli także możliwość rozbudzenia swoich fantazji w konfrontacji ze opowieściami sprzed kilkuset lat. Przy tym wszystkim, dzięki opiece doświadczonych wychowawców, dokonywał się u uczestników samorozwój oraz wychowywanie do samodyscypliny. Konieczność przebywania w grupie – cechującej się przyjętymi konkretnymi zasadami – dawała uczestnikom wiele możliwości nawiązania relacji czy znalezienia wspólnego języka , a nawet w niektórych momentach sobie nawzajem pomagać (np. chodząc po skałach czy jaskiniach). To przyczyniało się do ćwiczenia zasad prawidłowej komunikacji oraz budowania postawy otwartości i odpowiedzialności za siebie nawzajem. Te praktyczne umiejętności zostały przedstawione uczestnikom dodatkowo w ramach warsztatów komunikacyjno-integracyjnych i zapewne w ten sposób nabyli też więcej wiedzy z zakresu dobrego porozumiewania się. Tak zorganizowany czas był alternatywą dla działań, które - w sytuacji, w której dziecko jest pozostawione same sobie i nierzadko zagrożone podczas wakacjii nudą– mogą stać się niebezpieczne czy nawet prowadzić do przestępczości.

4 Wycieczka krajoznawcza po Ojcowskim Parku Narodowym
Z wizytą w Muzeum w Ojcowie U bram Zamku na Pieskowej Skale

5 Wycieczka krajoznawcza po Ojcowskim Parku Narodowym
Pod Maczugą Herkulesa Twierdza zdobyta

6 Wycieczka krajoznawcza po Ojcowskim Parku Narodowym
Zdobywając Jaskinię Ciemną

7 Zajęcia integracyjne i odpoczynek w Gospodarstwie Agroturystycznym „Magdalenka”

8 Od Neolitu po współczesność - Ogrodzieniec
W poszukiwaniu śladów człowieka pierwotnego , czyli – co w Neolicie piszczy?

9 Od Neolitu po współczesność - Ogrodzieniec
Średniowieczna osada – Gród na Górze Birów

10 Od Neolitu po współczesność - Ogrodzieniec
Zamek w Ogrodzieńcu

11 REZULTATY REALIZACJI ZADANIA:
twórcze zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży udział 45 osobowej grupy dzieci i młodzieży w dwudniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej udział uczestników w warsztatach profilaktyczno –wychowawczych doświadczenie pozytywnych emocji towarzyszących aktywności na świeżym i pokonywaniu własnych ograniczeń w czasie spacerów, wspinaczek, zdobywania jaskiń nowe umiejętności psychospołeczne oraz udoskonalenie posiadanych rozwinięcie umiejętności pracy w grupie poprawa kondycji fizycznej (zajęcia sportowo-krajoznawcze) i psychicznej (odpoczynek, oderwanie od środowiska) integracja z nowo poznanymi osobami i wdrożenie do postawy solidarności i wzajemnej pomocy rozwinięcie poczucia własnej wartości, samoakceptacji, odpowiedzialności za siebie nabycie umiejętności związanych z umiejętnym rozwiązywaniem konfliktów rozwój zainteresowań

12 Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za udział i zaangażowanie, a Prezydentowi Miasta Opola i dobroczyńcom Stowarzyszenia za umożliwienie naszym dzieciom aktywnego i twórczego rozpoczęcia czasu wakacji!


Pobierz ppt "Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „Józef” w Opolu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google