Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAN PAWEŁ II ORĘDOWNIK RODZIN.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAN PAWEŁ II ORĘDOWNIK RODZIN."— Zapis prezentacji:

1 JAN PAWEŁ II ORĘDOWNIK RODZIN

2 JAN PAWEŁ II o człowieku
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

3 JAN PAWEŁ II o człowieku

4 JAN PAWEŁ II o rodzinie Pośród … wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć .

5 JAN PAWEŁ II o rodzinie

6 JAN PAWEŁ II o sile rodziny
Rodzina jest pierwszą i podstawową szkoła miłości społecznej. Trzeba uczynić wszystko, ażeby ta szkoła mogła pozostawać sobą. Równocześnie zaś rodzina musi być na tyle silna Bogiem – czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą – że potrafi pozostać ostoją dla człowieka pośród wszystkich niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń.

7 JAN PAWEŁ II o sile rodziny

8 JAN PAWEŁ II o wartości rodziny
Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem. A jeśli w tym przyjściu na świat oraz we wchodzeniu w świat człowiekowi brakuje rodziny, to jest to zawsze wyłom i brak nad wyraz niepokojący i bolesny, który potem ciąży na całym życiu.

9 JAN PAWEŁ II o wartości rodziny

10 JAN PAWEŁ II o roli Kościoła
Tak więc Kościół ogarnia swą macierzyńską troską wszystkich, którzy znajdują się w takich sytuacjach, ponieważ dobrze wie, że rodzina spełnia funkcję podstawową. Wie on ponadto, iż człowiek wychodzi z rodziny, aby z kolei w nowej rodzinie urzeczywistnić swe życiowe powołanie.

11 JAN PAWEŁ II o roli Kościoła

12 JAN PAWEŁ II o rodzinach chrześcijańskich
W rodzinach chrześcijańskich, opartych na sakramencie małżeństwa, wiara w cudowny sposób oświeca oblicze Chrystusa i promieniuje blaskiem prawdy, która napełnia światłem i radością rodzinne wspólnoty żyjące zgodnie z Ewangelią.

13 JAN PAWEŁ II o rodzinach chrześcijańskich

14 JAN PAWEŁ II o roli modlitwy
Trzeba powrócić do modlitwy w  rodzinie i do modlitwy za rodziny... Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z  dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny.

15 JAN PAWEŁ II o roli modlitwy

16 Rada JANA PAWŁA II Drogie rodziny, często proście w modlitwie o pomoc Panny Maryi i Świętego Józefa, aby nauczyli was przyjmować miłość Boga, tak jak oni ją przyjęli. Nie jest łatwo, zwłaszcza dziś, żyć waszym powołaniem, lecz rzeczywistość miłości jest wspaniała, jest jedyną siłą, która może naprawdę przemienić świat.

17 Rada JANA PAWŁA II

18 Źródła Homilia Ojca Świętego, Katowice 1983r.
Światowe Spotkanie Rodzin, Rio De Janeiro 1997r.

19 Prezentację przygotowała: Małgorzata Małachowicz
Kl. Ib LO nr 32 DSOSW nr 13 we Wrocławiu


Pobierz ppt "JAN PAWEŁ II ORĘDOWNIK RODZIN."

Podobne prezentacje


Reklamy Google