Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chłapowskiego w Bojanowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chłapowskiego w Bojanowie"— Zapis prezentacji:

1 Chłapowskiego w Bojanowie
Przy Gimnazjum  im. Gen. Dezyderego  Chłapowskiego w Bojanowie

2 Nasza patronka Błogosławiona Maria Merkert

3 Nasza opiekunka To wszystko dzięki Niej.. Dzięki naszej ukochanej
Siostrze Konstancji.. Kochamy Cię.. Za to co dla nas robisz.

4 r. Powstało nasze koło z uczniów pragnących nieść pomoc

5

6 Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna,
świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

7 KIM SĄ WOLONTARIUSZE? Są to ludzie podejmujący się wykonywania
zadań bez wynagrodzenia, kierujący się chęcią pomagania innym oraz działania w imię akceptowanych celów. Wolontariusze poświęcają innym swój czas, energię i wiedzę rezygnując z pieniędzy i odpoczynku.

8 I my, już od pierwszych dni realizujemy idee Caritas. Rozdzielamy obowiązki, wybieramy samorząd, ustalamy plan działania, którego realizacja wymaga od Nas dużej mobilizacji, pokładu sił i energii.

9 Nie czekaj na nadzwyczajne
Teraz postaramy się przedstawić szczegółowo zakres naszej działalności w SKC. Nie czekaj na nadzwyczajne okoliczności, aby uczynić coś dobrego, korzystaj raczej z codziennych sytuacji.” J. P. Richter

10 Przeżyliśmy beatyfikacje Marii Luizy Merkert
Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kardynał Jose Saraiva Martins ogłosił niedzielę r. w Nysie błogosławioną Marię Luizę Merkert - współzałożycielkę pierwszą przełożoną zgromadzenia sióstr św. Elżbiety.

11 Braliśmy udział na Festiwalu Piosenki Maryjnej.

12 Od początku istnienia naszego koła redagujemy gazetkę, która jest rozprowadzana w naszej parafii, a także poza nią.

13 Każdego roku organizujemy
TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA w szkole, parafii, oraz odwiedzamy dzieci w Domach Dziecka i Placówkach Pomocy. Rozdajemy paczki, za które dostajemy wielkie wynagrodzenie – uśmiech.

14 Tuż przed dniem Wszystkich Świętych zawsze sprzątamy groby oraz sprzedajemy chorągiewki, które wcześniej sami wykonaliśmy.

15 Do naszej corocznej tradycji weszło wystawianie przedstawienia
o Janie Pawle II.

16 W okresie ADWENTU rozprowadzamy figurki dzieciątka, lampiony, opłatki, kartki oraz świece Caritas.

17 Wigilie klasowe bez jasełek. Niemożliwe
Wigilie klasowe bez jasełek? Niemożliwe. Każdego roku, jako SKC przygotowujemy małe jasełka. Naszymi widzami są koledzy i koleżanki oraz pracownicy szkoły.

18 W nocy 18 listopada w budynku szkoły podstawowej i gimnazjum dla niewidomych dzieci w Laskach wybuchł pożar. Związku z tym zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy.

19 Jak co roku zbieramy się na probostwie lub szkole, aby podzielić się opłatkiem z koleżankami i kolegami ze szkolnego Koła Caritas.

20 Rekolekcje szkolne są szczególną formą głoszenia Ewangelii, wyrazem troski Kościoła o przekaz wiary i formacji postaw wynikających z wiary. My przygotowujemy zawsze przedstawienia, prowadzimy drogi krzyżowe.

21 Wielkanoc to czas radości i Caritas w tym czasie, także chciał sprawić innym radość. W szkole przeprowadziliśmy zbiórkę babek i obdarowaliśmy nimi potrzebujących. Zajęliśmy się także przygotowaniem i sprzedaniem palm oraz figurek wielkanocnych.

22 Z okazji Dnia Dziecka jeździmy do Poznania na Festyn Rodzinny zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

23 Na Mikołajki wybraliśmy się do Puszczykówka
Na Mikołajki wybraliśmy się do Puszczykówka. Przed zabawami, które przygotowała młodzież z Puszczykówka odbyła się Msza Święta. Tuż przed wyjazdem dzieci otrzymała prezenty.

24 W sylwestra od godziny 23:00 SKC prowadzi adorację
W sylwestra od godziny 23:00 SKC prowadzi adorację. W jej skład weszły modlitwy okolicznościowe, reflekcje i różaniec. Adoracja kończą się uroczystym błogosławieństwem i przywitaniem Nowego Roku

25 8 stycznia 2009r SKC i uczniowie naszego gimnazjum pojechali do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu na miesięczną modlitwę w intencji rodzin i obrony poczętego życia.

26 2009 roku odbyły się trzy spotkania formacyjne. Tematy:
I spotkanie: Życie wiary II spotkanie: Miłość przywracająca życie III spotkanie: Grzech to on niszczy życie

27 Zjazd Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
Termin: kwiecień 2009r. Miejsce: Rokietnice Zabieramy: śpiwór, notatnik i dobry humor.

28 Od 6 czerwca 2009 roku zaczęliśmy prowadzić sobotnie salki, czyli gry, zabawy, na które przychodzą dzieci z naszej miejscowości, które spędzają tu mile czas. Nuda wymięka. ;)

29 Dwa razy zostaliśmy zaproszeni do Poznania na `Galę Banku Miłosierdzia`, która zorganizowana została na dowód wdzięczności za pomoc składaną bliźniemu.

30 W listopadzie 2009 roku pojechaliśmy do Osiecznej do kościoła pw. św
W listopadzie 2009 roku pojechaliśmy do Osiecznej do kościoła pw. św.Trójcy.

31 Przy okazji odwiedzin Zakonu Sióstr Karmelitanek w Poznaniu przekazaliśmy pieniądze, które uzbieraliśmy aby wspomóc ogrzanie zakony podczas zimy. Ten gest powtórzyliśmy również w kolejnym roku.

32 To nie do wyobrażenia, mój kraj został zniszczony - mówił w środę prezydent Haiti Rene Preval po tragicznym trzęsieniu ziemi. - Chodzę między ciałami zabitych, a z ruin słyszę płacz zasypanych. Chcąc pomóc w odbudowie zniszczeń przekazaliśmy pieniądze z naszych składek.

33 r. W tym dniu członkowie SKC i dzieci z naszej parafii pojechali do Lichenia, do Sanktuarium Maryjnego.

34 Zajmujemy się również zbiórką żywności.

35 Caritas Polska obchodzi w tym roku 20-lecie działalności.
Razem z naszą siostrą Konstancją byliśmy w Poznaniu na obchodach w poznańskiej filharmonii.

36 MISJE PARAFIALNE 11-19 grudzień 2010r.
To jest taki czas myślenia razem z Panem Bogiem. On chce myśleć z nami i chce, żebyśmy myśleli z Nim. To jest pierwsza rzecz – pomyśleć. Po drugie: jest to czas otwarcia przed Bogiem. I po trzecie – to czas naprawiania relacji z ludźmi.

37 Mmm..pyszne i piękne pierniczki.
Kto by się im oparł? To właśnie je rozprowadzaliśmy przed świętami w szkole.

38 W szkole wisi gazetka ścienna, którą starannie i ładnie dekorują dziewczyny z naszego koła.

39 Prowadzimy także kronikę

40 Dostajemy dużo listów, zaproszeń, życzeń.

41 Siostra nam nie pozwala się nudzić
Siostra nam nie pozwala się nudzić. W wakacje zawsze zabiera nas w ciekawe miejsce. W wakacje 2010 roku byliśmy w Karpaczu.

42 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Tematem tegorocznych rekolekcji było życie Jana Pawła II, który zostanie beatyfikowany 1 maja 2011r. Z niecierpliwością oczekujemy tej uroczystości. Drugiego dnia rekolekcji odbył się Konkurs o życiu Jana Pawła II, na który zapisało się wielu uczniów.

43 Zysk przeznaczyliśmy na paczki świąteczne dla potrzebujących.
W dniach 6-8 kwietnia 2011r. w wielkanocnym nastroju i wiosennej atmosferze odbył się słodki kiermasz wielkanocny. Był on naszym wspólnym pomysłem. Zainteresowanie uczniów i nauczycieli było ogromne. Już pierwszego dnia prawie wszystkie smakołyki zostały sprzedane. Zysk przeznaczyliśmy na paczki świąteczne dla potrzebujących.

44 Przewodniczącą została Kamila Gasik Zastępcą Weronika Dudkowiak
Na naszym przedostatnim spotkaniu w tym roku szkolnym wybraliśmy nowy Zarząd SKC. Przewodniczącą została Kamila Gasik Zastępcą Weronika Dudkowiak Skarbnikiem Martyna Maćkowiak GRATULUJEMY!!

45 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
24 czerwca pożegnaliśmy absolwentów szkoły, a także członków SKC kończących naukę w naszym gimnazjum. Składamy im najlepsze życzenia, radości, spełnienia marzeń oraz mnóstwa sukcesów.

46 We wrześniu 2011r. odwiedził nas ks. Biskup Zdzisław Fortuniak

47 W październiku miał miejsce apel poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II

48 Jedyny, niepowtarzalny autorytet - JAN PAWEŁ II

49 On pokazał jak żyć...

50 Z okazji dnia papieskiego zorganizowaliśmy również słodki kiermasz, na którym spróbować można było ulubione kremówki Karola Wojtyły i nie tylko ;)

51 Jak co roku w ostatnim przedświątecznym tygodniu cała społeczność szkolna zebrała się na Jasełkach i wspólnym śpiewaniu kolęd. Przedstawiliśmy krótką inscenizację o tym ile miłości daje nam malutki Jesus.

52

53 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2011/202
Podczas tegorocznych rekolekcji wystawiliśmy przedstawienie zatytułowane „Współczesny Jonasz”. Chcieliśmy zwrócić uwagę naszym kolegom i koleżankom na aktualność wydarzeń Pisma Świętego oraz nauczanie ich dobrego odnoszenia się do siebie. Przedstawienie to przekazuje prawdę, że jesteśmy odpowiedzialni za głoszenie słowa Bożego w środowisku, w którym żyjemy. Na przykładzie sytuacji współczesnego chłopca, Jonasza, pokazane zostały trudności, z jakimi obecnie borykają się młodzi ludzie.

54 To była większa część zadań i działań, które wykonaliśmy w ciągu minionych lat.
Wszystko było aktem wiary w człowieka i dla człowieka, kiedy nie pozostajemy w skamieniałych strukturach, niedostosowanych do rzeczywistości. Kształtowaliśmy u młodych ludzi postawy miłości chrześcijańskiej oraz praktykowaliśmy, szczególnie w środowisku szkolnym, przykazania miłości bliźniego.

55 Jeśli poczułeś wewnętrzny sens pomagania innym, chcesz rozwinąć posiadane umiejętności, odkryć nowe talenty, nieść Słowo Boże, chcesz uzyskać poczucie satysfakcji czy ciekawie i twórczo spędzić czas.. DOŁĄCZ DO NAS! “Budujmy cywilizację miłości” “Miłość niejedno ma imię” “Ten, który daje otrzymuje jeszcze więcej” “Człowiek tyle jest wart ile może dać drugiemu człowiekowi”

56 Przyjmiemy Cie z otwartymi rękoma!


Pobierz ppt "Chłapowskiego w Bojanowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google