Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dariusz Nikiel. Klawisza ENTER używamy w celu zakończenia akapitu, a nie na końcu każdej linijki tekstu lub zdania. Klawisza ENTER używamy w celu zakończenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dariusz Nikiel. Klawisza ENTER używamy w celu zakończenia akapitu, a nie na końcu każdej linijki tekstu lub zdania. Klawisza ENTER używamy w celu zakończenia."— Zapis prezentacji:

1 Dariusz Nikiel

2 Klawisza ENTER używamy w celu zakończenia akapitu, a nie na końcu każdej linijki tekstu lub zdania. Klawisza ENTER używamy w celu zakończenia akapitu, a nie na końcu każdej linijki tekstu lub zdania.¶ Klawisza ENTER używamy w celu zakończenia akapitu, a nie na końcu¶ każdej linijki tekstu lub zdania.¶

3 Stosuj zawsze pojedynczy odstęp (spację) między literami. dobrze źle

4 Stosuj wcięcia i tabulatory. Nie przesuwaj tekstu przy pomocy spacji.

5 Unikaj częstego pisania tekstu wielkimi literami. UNIKAJ CZĘSTEGO PISANIA TEKSTU WIELKIMI LITERAMI. Unikaj częstego pisania tekstu wielkimi literami.

6 Nie używaj wielu rodzajów czcionek w tym samym dokumencie. Nie używaj wielu rodzajów czcionek w tym samym dokumencie. Nie używaj wielu rodzajów czcionek w tym samym dokumencie. Nie u ż ywaj wielu rodzajów czcionek w tym samym dokumencie.

7 W wierszu nie może być mniej niż siedem znaków. Zwłaszcza w ostatnim wierszu akapitu.

8 Akapit nie może być podzielony między strony tak, aby jedna linia była samotna na stronie.

9 Na końcu linii tekstu nie może pozostać słowo mniej niż trzy- czteroznakowe. Nie wolno więc pozostawiać spójników oraz wyrazów typu "lub", "ale" na końcu wiersza tekstu. Należy przenieść je do następnej linii przez związanie z następnym wyrazem "twardą spacją" [Crtl]+[Shift]+[spacja].

10 Przed znakami typu kropka, przecinek, dwukropek, średnik nie ma spacji. Po nich - musi wystąpić spacja. Nawias oraz cudzysłów otwierający - przed nimi jest spacja, po nich nie ma. Zamykające - odwrotnie.

11 W tekście głównym stosujemy czcionkę nie mniejszą niż 12 punktów - ważne jest, aby rozmiar czcionki był proporcjonalny do rozmiaru kartki papieru. Dla formatu A4 rozmiar ten wynosi 12 punktów.

12 W tym samym tekście stosuj te same parametry wyrównania tekstu. Jeżeli pierwszy nagłówek wyrównany jest do lewej, to następne również wyrównaj do lewej. Nagłówek W tym samym tekście stosuj te same parametry wyrównania tekstu. Jeżeli pierwszy nagłówek wyrównany jest do lewej, to następne również wyrównaj do lewej. Nagłówek W tym samym tekście stosuj te same parametry wyrównania tekstu. Jeżeli pierwszy nagłówek wyrównany jest do lewej, to następne również wyrównaj do lewej. Nagłówek W tym samym tekście stosuj te same parametry wyrównania tekstu. Jeżeli pierwszy nagłówek wyrównany jest do lewej, to następne również wyrównaj do lewej.


Pobierz ppt "Dariusz Nikiel. Klawisza ENTER używamy w celu zakończenia akapitu, a nie na końcu każdej linijki tekstu lub zdania. Klawisza ENTER używamy w celu zakończenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google