Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ENGLAND.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ENGLAND."— Zapis prezentacji:

1 ENGLAND

2 SYMBOLE Róża jest symbolem Anglii
Patronem Anglii i W.Brytanii jest Święty Jerzy

3 Położenie geograficzne Anglii jest pokazane kolorem czerwonym.

4 Anglia – największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, w przeszłości samodzielne królestwo. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i ma granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

5 ATRAKCJE TURYSTYCZNE ANGLII
Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds

6 LONDON EYE

7 MANCHESTER UNITED STADIUM

8 HYDE PARK

9 METRO W LONDYNIE

10 POPULARNE DANIA W ANGLII
1. SUNDAY ROAST 2. FISH AND CHIPS 3. TRIFLE

11 BUCKINGHAM PALACE – RODZINA KRÓLEWSKA
Buckingham – oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów. Jest to największy na świecie pałac królewski wciąż pełniący swą pierwotną funkcję oraz jedna z największych pereł późnego baroku. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.Współcześnie pałac Buckingham, prócz roli londyńskiej siedziby królowej Elżbiety II i rodziny królewskiej, jest również miejscem uroczystości państwowych oraz oficjalnych spotkań głów państw. Dla Brytyjczyków pałac stanowi symbol Wielkiej Brytanii – tutaj Londyńczycy składali kwiaty po śmierci księżnej Walii Diany.

12 CIEKAWOSTKI Królowa Wiktoria rozpoczęła tradycję noszenia białych sukien przez panny młode podczas ślubu. Do tamtej pory kolor był dowolny. Anglicy są miłośnikami zwierząt! Jakie jest ulubione zwierzątko domowe ? pies- nie! Papużka falista! W Tower of London najcięższa korona waży 2 kg. Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch - to najdłuższa nazwa miasta w Brytani. Królowa Elżbieta I, która rządziła Anglią 400 lat temu, zupełnie wyłysiała, zanim dożyła 50 lat. Miała więc ponad 70 peruk, a jedna z nich była jaskrawozielona.

13 SPRAWDZ SWOJĄ WIEDZĘ O ANGLII :
Kto jest patronem Anglii ? Które miasto jest stolicą Anglii ? Z jakimi państwami graniczy Anglia ? Jak nazywa się królowa Wielkiej Brytanii ? Wymień co najmniej 2 popularne dania w Anglii ?

14 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ !!!


Pobierz ppt "ENGLAND."

Podobne prezentacje


Reklamy Google