Pobierz prezentację
Pobieranie prezentacji. Proszę czekać
OpublikowałLudwika Wolska Został zmieniony 8 lat temu
1
MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ
2
Edukacja: Poziom: Temat: Czas realizacji: społeczna klasa I segregacja śmieci 1 godz. lekcyjna
3
CELE ŚRODKI DYDAKTYCZNE METODY I FORMY PRACY PRZEBIEG ZAJĘĆ SPIS TREŚCI
4
CELE Ogólne kształcenie wiedzy o segregacji śmieci; rozwijanie wiedzy proekologicznej i odpowiedzialności wobec środowiska; kształcenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem; wykorzystywanie bajek edukacyjnych w kształceniu odpowiednich postaw społecznych. Szczegółowe Uczeń: potrafi powiedzieć, jak odpowiednio segregować śmieci; wie, że wyrzucanie śmieci szkodzi środowisku; wie, że bardzo ważne jest, by dbać o środowisko; jest kreatywny; słucha ze zrozumieniem; wie, o czym jest obejrzany film; odpowiada na pytania nauczyciela związane z filmem.
5
ZAGADNIENIA Kształcenie wiedzy proekologicznej, wiedza o segregacji śmieci.
6
METODY I FORMY PRACY ŚRODKI DYDAKTYCZNE Metody i formy pracyŚrodki dydaktyczne burza mózgów; pogadanka praca w grupach gry interaktywne praca z komputerem komputer przeglądarka internetowa
7
PRZEBIEG ZAJĘĆ 1.Powitanie z uczniami. 2.Wprowadzenie do tematu. Nauczyciel włącza film edukacyjny https://www.youtube.com/watch?v=RV5IBJGAypY https://www.youtube.com/watch?v=RV5IBJGAypY 3.Pytania związane z obejrzanym filmem: Czym jest film? Co znaczy dbać o środowisko? Czym grozi zaśmiecanie środowiska? Rozwijanie kreatywności u uczniów oraz umiejętności słuchania ze zrozumieniem. 4.Podsumowanie zajęć i zakończenie lekcji.
8
PYTANIA O czym jest film? Czego nie należy robić ze śmieciami? Dlaczego śmieci szkodzą przyrodzie? Czy wyrzucanie przez nas śmieci na chodnik szkodzi środowisku? Co możemy zrobić by dbać o przyrodę? Jak segregujemy śmieci?
Podobne prezentacje
© 2024 SlidePlayer.pl Inc.
All rights reserved.