Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Mali konstruktorzy i poligloci”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Mali konstruktorzy i poligloci”"— Zapis prezentacji:

1 „Mali konstruktorzy i poligloci”
Tam, gdzie sroga zima. Antarktyda PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”

2 Antarktyda Antarktyda to kontynent o powierzchni 14 mln km2. Położony jest półkuli południowej.

3 Antarktyda Kontynent jest w całości pokryty polarną czapą lodową. Na Antarktydzie nikt nie mieszka.

4 Antarktyda Antarktyda leży w strefie wietrznego i zimnego klimatu glacjalnego. W związku z tym kontynent ma bardzo skąpą szatę rośliną oraz faunę. Kontynent otoczony jest przez Ocean Południowy. Antarktydę opływają: Morze Weddella, Morze Bellingshausena, Morze Amundsena i Morze Rossa

5 Antarktyda FLORA Roślinność na Antarktydzie jest bardzo uboga. Pojawia się jedynie na niewielkich skrawkach lądu, które są wolne od lodu. Na Antarktydzie występuje ok 100 gatunków glonów i porostów oraz ok 30 rodzajów mchów i wątrobowców. Najbardziej związane z Antarktyda są jedynie 2 gatunki roślin naczyniowych: śmiałek antarktyczny oraz kolobant antarktyczny.

6 Antarktyda FAUNA Na Antarktydzie nie ma żadnych przedstawicieli gatunku gadów, płazów, ssaków lądowych, owadów latających, a także ryb słodkowodnych.

7 Antarktyda Najpopularniejszym ptakiem morskim, który zamieszkuję Antarktydę jest pingwin, w tym Największe pingwiny cesarskie.

8 Antarktyda Kolejnym licznie zamieszkującym na tym kontynencie zwierzęciem są foki.

9 Antarktyda Antarktydę zamieszkują również Niedźwiedzie Polarne.
Dotyczy przedmiotu: edukacja wczesnoszkolna Typ szkoły/etap edukacyjny: szkoła podstawowa/edukacja wczesnoszkolna Opracowany przez:Marta Głodek Prawa autorskie: Miasto Interaktywne Sp. z o.o.


Pobierz ppt "„Mali konstruktorzy i poligloci”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google