Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Bezpiecznego Internetu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Bezpiecznego Internetu"— Zapis prezentacji:

1 Dzień Bezpiecznego Internetu
„Lepszy Internet zależy od Ciebie”

2 Zapraszamy na film

3 S i e c i a k i Sieciaki czyli Ajpi, Spociak, Netka i Kompel, to dzieciaki, które świetnie znają się na Necie. Dzięki swoim superumiejętnościom potrafią sprawnie i bezpiecznie surfować po Sieci. Sztuczna Inteligencja zwerbowała ich po to, aby wspólnie z NetRobim walczyć ze wstrętnymi Sieciuchami, które zagrażają bezpieczeństwu Internautów.

4 A J P I Hejka! To ja, Ajpi. Potrafię sprawnie korzystać z Netu, dlatego Sztuczna Inteligencja zaprosiła mnie do drużyny Sieciaków. A poza tym mam mnóstwo energii, wprost nie mogę usiedzieć w miejscu, pewnie dlatego tak bardzo kręci mnie sport! 

5 S P O C I A K Witam Was! Jestem Spociak. Kręci mnie jazda na desce i dobry hip-hop. Kumpluję się z Ajpi, razem z nią wyszukuję i blokuję dostęp do Internetu złym Sieciuchom.

6 N E T K A Cześć! Nazywam się Netka. Jestem ciekawa wszystkiego co się wokół mnie dzieje. Świetnie poruszam się w sieci. Daj mi kilka sekund, a znajdę w Necie każdą informację!

7 K O M P E L Hej, jestem Kompel. Moją zajawką jest komputer. Wiem wszystko na temat zabezpieczeń i skutecznej ochrony przed wirusami. Potrafię szybko i poprawnie rozpoznać, kto jest Sieciuchem.

8 Sieciaki chronią nas przed złymi Sieciuchami

9 Ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble …
Bełkot Kłótliwy, lubi drażnić ludzi np. obrażając ich. Ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble … ZASTANÓW SIĘ, CZY NIE JESTEŚ BEŁKOTEM

10 CZY NIE JESTEŚ KRADZIEJEM
Stosuje pirackie oprogramowania i multimedia. Często włamuje się na strony wykradając dane i pieniądze z kont bankwych. ZASTANÓW SIĘ, CZY NIE JESTEŚ KRADZIEJEM

11 KŁAMACZ W Internecie robi wszystko, żeby oszukać innych ludzi i skrzywdzić ich w prawdziwym świecie. Podszywa się pod kogoś innego, oszukują, wymuszają. ZASTANÓW SIĘ, CZY NIE JESTEŚ KŁAMACZEM

12 ŚMIECIUCH Zamieszcza w internecie treści wulgarne, sprzeczne z prawem lub po prostu niemające żadnej wartości - śmieci. Ich ulubioną rozrywką jest nękanie użytkowników Internetu spamem lub łańcuszkiem. ZASTANÓW SIĘ, CZY NIE JESTEŚ ŚMIECIUCHEM

13 Pamiętaj, że „Lepszy Internet zależy od Ciebie”

14 Dobrze się zastanów, zanim wyślesz maila lub SMS
Dobrze się zastanów, zanim wyślesz maila lub SMS. Pamiętaj, że mogą go przeczytać także inne osoby. Nie dokuczaj innym. Traktuj ich tak, jak chcesz, by traktowano ciebie. Nie zamieszczaj cudzych zdjęć bez zgody sfotografowanych osób.

15 Przestrzegaj zasad Netykiety
   Netykieta jest to zbiór zasad kulturalnego zachowywania się w Internecie.  Główne zasady: Myśl Nie działaj na czyjąś szkodę Nie nadużywaj Bądź kulturalny. Bądź odpowiedzialny za to co piszesz. Nie kradnij. Nie bądź wścibski. Szanuj czas innych. Szanuj przestrzeń. Nie śmieć. Nie pisz samymi wielkimi literami. Dokładnie adresuj i podawaj temat listu. Nie rozsyłaj wirusów.

16 Pamiętaj o czterech zasadach bezpiecznego Internetu

17 Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców!

18 2. Mów , jeśli coś jest nie tak!
W sytuacji kiedy ktoś lub coś cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej!

19 3. Zabezpiecz swój komputer!
Jeżeli twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz zainstalować odpowiedni program antywirusowy oraz Firewall!

20 4. Nie podawaj swoich danych!
W Internecie posługuj się tylko Nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy czy numer szkoły!

21 Gdzie szukać pomocy? Infolinia 116 111 – dzieci i młodzież
– nauczyciele i profesjonaliści Strona internetowa Dbamy o bezpieczeństwo młodych użytkowników nowych technologii. Możesz na nas liczyć! Pomagamy dzieciom, młodzieży, rodzicom i profesjonalistom.

22 W prezentacji wykorzystano materiały pobrane ze stron:

23 Prezentację wykonali uczniowie klasy IV i V
Dziękujemy Prezentację wykonali uczniowie klasy IV i V


Pobierz ppt "Dzień Bezpiecznego Internetu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google