Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Żyj smacznie i zdrowo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Żyj smacznie i zdrowo."— Zapis prezentacji:

1 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Żyj smacznie i zdrowo

2 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Codziennie o stałych porach należy spożywać pięć posiłków dziennie.

3 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Śniadanie jest bardzo ważne, gdyż daje Ci energię, abyś mógł dobrze zacząć dzień. Pamiętaj, aby jeść je najpóźniej godzinę po wstaniu. Nie wychodź z domu bez śniadania – szybko staniesz się głodny, ospały i zmęczony.

4 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Posiłki powinny być spożywane mniej więcej co 3- 4 godziny. Dobrze by było, abyś spożywał je o stałych porach. Kolację zjedz najlepiej 2-3 godziny przed snem – jeśli zjesz ją za późno, to możesz mieć problemy ze snem.

5 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Każdy z nas powinien jeść 3 duże posiłki w ciągu dnia – śniadanie, obiad i kolację. Oprócz nich powinieneś też pamiętać o dwóch mniejszych – są to drugie śniadanie i podwieczorek. Powinny one być małe, pożywne i pozwolić doczekać do obiadu lub kolacji bez poczucia głodu.

6 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Ważne jest dobre rozplanowanie wielkości posiłków w ciągu dnia, a także dostarczenie wszystkich odpowiednich składników odżywczych.

7 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Co nam daje prawidłowe odżywanie? Dzięki niemu wyglądamy dobrze, mamy więcej energii i chęci do życia. Właściwe odżywianie się pomaga zapobiegać wielu chorobom takim jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie.

8 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zbyt długie przerwy w jedzeniu powodują senność, otępienie, brak energii.Trudno wówczas się uczyć czy bawić. Łatwo wówczas o podjadanie niezdrowych słodkich lub słonych przekąsek, co z kolei przyczynia się do odkładania się dodatkowych kilogramów.

9 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nie musisz całkiem rezygnować ze słodyczy lub posiłków takich jak hamburger lub pizza. Możesz je jeść, jednakże niezbyt często i w małych ilościach wtedy będą jeszcze smaczniejsze i będziesz się bardziej nimi cieszyć. Możesz też razem z rodzicami poszukać zdrowych i smacznych zamienników.

10 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Oto piramida zdrowego żywienia. Możesz tu zobaczyć, jakie rzeczy powinieneś jeść w jakich ilościach. Na jej podstawie stwórzcie jadłospis na cały dzień.


Pobierz ppt "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Żyj smacznie i zdrowo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google