Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

The British Royal Family Brytyjska Rodzina Królewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "The British Royal Family Brytyjska Rodzina Królewska."— Zapis prezentacji:

1 The British Royal Family Brytyjska Rodzina Królewska

2 The British Royal Family Pierwsze nazwisko Brytyjskiej Rodziny Królewskiej brzmiało: Saxe-Coburg- Gotha. Zostało ono jednak zmienione przez Króla Jerzego V na znak protestu wobec narodu niemieckiego w momencie gdy wybuchła I Wojna Światowa. Stało się to w 1917 roku. Wówczas to nazwisko Saxe-Coburg- Gotha zostało zmienione na nazwisko Windsor, którym to do dnia dzisiejszego posługuje się rodzina królewska.

3 Queen Elizabeth II Obecnie głową Rodziny Królewskiej jest Królowa Elżbieta II, która także pełni rolę reprezentatywną jako głowa państwa Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II zasiadła na tronie w 1952 i została koronowana w 1953. Dzisiaj jej funkcje są głównie ceremonialne, a rzeczywiste rządy spoczywają w ręku premiera, którym obecnie jest: Gordon Brown.

4 Children of Queen Elizabeth II Jeśli chodzi o dzieci Królowej Elżbiety II to ma ona ich czworo: trzech synów oraz jedna córkę. To właśnie o nich będziecie mogli się dowiedzieć na następnych kilku slajdach tej prezentacji

5 Prince Charls Oto pierworodny syn Królowej czyli Książę Karol, który posiada również tytuł Księcia Walii.

6 Princess Ann Oto Księżniczka Anna, która jest drugim dzieckiem, Królowej Elżbiety II oraz siostrą Księcia Karola i pozostałych dwóch synów Królowej: Andrzeja oraz Edwarda

7 Prince Andrew Książę Andrzej jest trzecim z kolei dzieckiem Królowej Elżbiety II. Sam ma dwie córki: Księżniczkę York’u Beatrycze oraz młodszą od niej o dwa lata Księżniczkę York’u Eugenie.

8 Prince Edward Książę Edward jest z kolei najmłodszym dzieckiem Królowej Elżbiety II Oraz sam posiada jedno dziecko, wnuczkę panującej Królowej, Lady Louise Windsor

9 Grandchildren of Queen Elizabeth II Wszystkie dzieci Rodziny Królewskiej uczęszczają, bądź też uczęszczały do prywatnych szkół (private schools). Są to szkoły w Wielkiej Brytanii, w których uiszcza się opłatę (czesne), za pobraną naukę. Owe dzieci Rodziny Królewskiej to nikt inny jak wnuki Królowej Elżbiety II, a ma ich ona aż siedmioro.

10 Prince William Książę William, to najstarszy wnuk Królowej Elżbiety II i tak samo jak jego brat Harry, są synami Księcia Karola. Jeśli chodzi o edukację to w styczniu 2006 roku, Książę William rozpoczął kurs wojskowy w Królewskiej Akademii Wojskowej Sandhurst, aby szkolić się na oficera wojska. Zanim jednak to nastąpiło, studiował w szkole Eton College i na Uniwersytecie Świętego Andrzeja.

11 Prince William Także brat Księcia Williama, Książę Harry, wstąpił do Królewskiej Akademii Wojskowej Sandhurst, co miało miejsce 8 maja 2005, tuż po ukończeniu szkoły Eton College.

12 Peter Phillips Peter Phillips jest wnukiem Królowej Elzbiety II z racji tego, iż jest synem jej córki, Księżnej Anny.

13 Zara Phillipa Zara Phillips jest rónież wnuczką Królowej Elżbiety II z racji tego, iż jest córką Księżnej Anny, a tym samym siostrą Petera.

14 Princess Beatrice Księżniczka Beatrycze jest najstarszą córką Księcia Andrzeja, a uczy się obecnie w Szkole Świętego Jerzego w Ascot, gdzie jest przewodniczącą samorządu szkolnego.

15 Princess Eugenie Księżniczka Eugenia, jest córką Księcia Andrzeja i studiuje obecnie w Marlborough College w Wiltshire, gdzie mieszka w internacie. Jest ona bardzo dobrą uczennicą, co potwierdzają wyniki egzaminów, w których zdobyła dwie oceny bardzo dobre plus z języka angielskiego oraz sztuki, trzy oceny bardzo dobre z historii, literatury angielskiej oraz religii, a także cztery oceny dobre z matematyki, przyrody, hiszpańskiego, a także francuskiego.

16 Lady Louise Windsor Oto najmłodsza wnuczka Królowej Elżbiety II, Lady Louise Windsor, na zdjęciu wraz ze swymi rodzicami. Jest ona córką Księcia Edwarda i choć na zdjęciu jawi nam się jako zupełne niemowlę, w tej chwili ma już cztery lata.

17 W ten oto sposób przedstawia się nam Brytyjska Rodzina Królewska, jeśli chodzi o najbliższych spadkobierców tronu Wielkiej Brytanii. Z nimi to więc będzie związane nasze zadanie konkursowe w miesiącu październiku. Na następnym slajdzie znajdziecie krzyżówkę, której hasłami są nazwy członków rodziny w języku angielskim. Jeśli chcecie ją rozwiązać to radzę skorzystać ze słownika, aby wszystkie odpowiedzi były prawidłowe. Gdzie bardzo serdecznie zachęcam was do skorzystania ze słowników internetowych, z którymi pracuje się niebywale szybko, a żeby było wam łatwiej, oto kilka linków do tego typu słowników: http://www.ling.pl/ http://www.leksyka.pl/ http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html http://www.getionary.pl/e311b59cb2df012ecd260559f5c48965 ŻYCZYMY PRZYJEMNEJ ZABAWY ;-)

18 KRZYŻÓWKA PIONOWO: 1. Babcia 3. Siostra 5. Bratanek 7. Kuzynka 10. Mąż 12. Mama 13. Córka Poziomo: 2. Ojciec 4. Żona 6. Siostrzenica 8. Syn 9. Brat 11. Dziadek 14. Wujek 15. Ciocia


Pobierz ppt "The British Royal Family Brytyjska Rodzina Królewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google