Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przepis na zdrowie. Na początek zasady 1. Jedz posiłki regularnie co najmniej 4. 2. Dbaj o różnorodność spożywanych produktów. 3. Spożywaj codziennie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przepis na zdrowie. Na początek zasady 1. Jedz posiłki regularnie co najmniej 4. 2. Dbaj o różnorodność spożywanych produktów. 3. Spożywaj codziennie."— Zapis prezentacji:

1 Przepis na zdrowie

2 Na początek zasady 1. Jedz posiłki regularnie co najmniej 4. 2. Dbaj o różnorodność spożywanych produktów. 3. Spożywaj codziennie 2-3 porcje produktów mlecznych. 4. Nie rezygnuj z ciemnego pieczywa i kasz. 5. Ogranicz spożycie tłuszczu. 6. Jedz dużo warzyw i owoców. 7. Zachowaj umiar w spożywaniu cukru i słodyczy. 8. Ograniczaj spożywanie słonych przekąsek. 9. Pij 1,5-2 l wody dziennie. 10. Bądź aktywny.

3 Posiłki Powinniśmy jeść 5 posiłków dziennie: I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja Podczas przyrządzania posiłków pamiętajmy o tym by je jak najbardziej urozmaicać.

4 Piramida żywieniowa

5 Produkty mleczne Mleko i produkty mleczne- Zawiera on wapno i witaminę D dzięki, którym mamy mocne kości. Jednak w czasie dojrzewania mleko powinno się ograniczyć, gdyż zawiera dużo hormonów.

6 Produkty zbożowe Należy dużo ich spożywać, ponieważ te produkty są źródłem energii i błonnika. Starajmy się wybierać produkty pełno ziarniste.

7 Tłuszcz Tłuszcz- zaleceniem jest by spożywać od 2-3 porcji dziennie np. masła, oleju. Powinniśmy unikać tłustych potraw, mięs czy wędlin. W naszej diecie powinno być miejsce dla ryb, które zawierają tłuszcze, ale te zdrowe.

8 Warzywa i owoce Dziennie powinniśmy spożywać 4-5 porcji warzyw i 3-4 porcje owoców. Są one źródłem potasu, magnezu czy błonnika. Po za tym wiele z nich ma bardzo ciekawe właściwości.

9 Woda Powinniśmy spożywać codziennie 1,5-2l wody dziennie. Nie koniecznie chodzi o to by wypić dokładnie 2 litry, bo przecież zjadając np. zupę też wypijamy jakąś część dziennego zapotrzebowania.

10 Aktywność W zdrowym odżywianiu ważna też jest aktywność. Dlatego powinniśmy 3-4 razy w tygodniu ćwiczyć po 30 minut dziennie by czuć się dobrze

11 Smacznie Zapewne przygotowując posiłki pamiętamy o tym by były przede wszystkim smaczne, bo przecież je zjadamy. A zdarza się tak, że takie oczywiste połączenia, które są smaczne, bywają nieprzyjaciółmi dla naszego organizmu.

12 Kolorowo Najpierw jedzą oczy. Dlatego podczas przygotowywania posiłków zwracajmy uwagę na wygląd wizualny. Bo lepiej smakuje coś co ma ładny wygląd.

13 Przygotowały: Aleksandra Smoleń Barbara Rychlicka


Pobierz ppt "Przepis na zdrowie. Na początek zasady 1. Jedz posiłki regularnie co najmniej 4. 2. Dbaj o różnorodność spożywanych produktów. 3. Spożywaj codziennie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google