Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

M enu Życie Św.Stanisława Kostki. Portrety Św. Stanisława Kostki. Ciekawostka Modlitwa za Świętego Stanisława Kostki. Chronologia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "M enu Życie Św.Stanisława Kostki. Portrety Św. Stanisława Kostki. Ciekawostka Modlitwa za Świętego Stanisława Kostki. Chronologia."— Zapis prezentacji:

1

2 M enu Życie Św.Stanisława Kostki. Portrety Św. Stanisława Kostki. Ciekawostka Modlitwa za Świętego Stanisława Kostki. Chronologia.

3 Biografia Św. S tanisława K ostki S tanisław Kostka (1550 -1568) przyszedł na świat w roku 1550.Był drugim z siedmiorga dzieci bogatej magnackiej rodziny. Stanisław od dziecka był skromny,wrażliwy i głęboko religijny.Gdy skończył 14 lat,rodzice wysłali go wraz ze swoim starszym bratem Pawłem na nauki do kolegium jezuickiego w Wiedniu, gdzie Stanisław wykazał się niezwykłą pracowitością i pobożnością.Wiele to wycierpiał od kolegów, nawet Paweł dokuczał swemu bratu,czyniąc jego życie jeszcze bardziej nieszczęśliwym.Po dwóch trudnych latach Stanisław rozchorował się.Był tak bliski śmierci,że przyjął ostatnie sakramenty.Jednak powrócił do zdrowia, a wkrótce potem we śnie ukazała mu się Błogosławiona Dziewica Maryja i nakazała wstąpić do klasztoru jezuitów.

4 Młody jezuita Stanisław postanowił spełnić swe posłannictwo, lecz przełożony zakonu w Wiedniu odmówił jego prośbie. Był rok 1567, Stanisław przebył pieszo 350km z Wiednia do Rzymu,by swą prośbę przedłożyć samemu generałowi zakonu Franciszkowi Borgiaszowi. Dotarł do Wiecznego Miasta kompletnie wyczerpany, ale jego prośba została wysłuchana i trzy tygodnie później został przyjęty do Towarzystwa Jezusowego. Gdy jego ojciec dowiedział się o tym, wpadł w wściekłość i nakazał synowi natychmiastowy powrót. Lecz młodzieniec odmówił – miał obowiązek do spełnienia. Służba jego nietrwała jednak długo, nie upłynęło dziewięć miesięcy i niespełna osiemnastoletni Stanisław ciężko się rozchorował i wkrótce oddał swą duszę Panu.

5 Portrety Św. Stanisława Kostki

6 Ciekawostka Miejsce urodzenia Św. Stanisława Kostki Rostków k. Przasnysza Dzień Św. Stanisława Kostki 18 września

7 Modlitwa za Św.Stanisława Kostki Boże coś powołał do siebie Stanisława Kostkę w tak młodym wieku, spraw, abyśmy i my czas na dany potrafili zawsze wykorzystywać na wzrastanie w świętości Amen

8 Chronologia Hernán Cortes podbija imperium Azteków rządzone przez Montezumę (1519) Ignacy Loyola zakłada zakon jezuitów (1534) Życie św. Stanisława Kostki (1550 – 1568) William Szekspir przychodzi na świat (1564) Panowanie Zygmunta II Augusta (1548 – 1572)

9 Dziękuję za uwagę!!! Koniec Wykonał Marcin Misiołek


Pobierz ppt "M enu Życie Św.Stanisława Kostki. Portrety Św. Stanisława Kostki. Ciekawostka Modlitwa za Świętego Stanisława Kostki. Chronologia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google