Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupy wychowawcze. Wychowankowie Ośrodka po zajęciach w szkole wracają do Internatu, który jest dla nich drugim domem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupy wychowawcze. Wychowankowie Ośrodka po zajęciach w szkole wracają do Internatu, który jest dla nich drugim domem."— Zapis prezentacji:

1 Grupy wychowawcze

2 Wychowankowie Ośrodka po zajęciach w szkole wracają do Internatu, który jest dla nich drugim domem.

3 W Ośrodku funkcjonują żeńskie i męskie grupy wychowawcze. Wychowankowie są w wieku od 7 do 24 lat. Każdą grupą opiekuje się 2 wychowawców, których działania opiekuńcze, wychowawcze i rewalidacyjne wspomagane są przez fachową pomoc psychologiczno-pedagogiczną, logopedyczną i medyczną.

4 Internat jest po gruntownym remoncie. Wykonano nową instalację centralnego ogrzewania, wymieniono wszystkie drzwi, odnowiono i odmalowano wszystkie świetlice, w których wychowankowie spędzają swój wolny czas, sypialnie, łazienki i korytarze oraz klatki schodowe. W pomieszczeniach zainstalowano nowoczesne oświetlenie i położono nowe wykładziny.

5 Internat po uzupełnieniu w nowoczesne wyposażenie zapewnia wychowankom komfortowe warunki do wszechstronnego rozwoju, nauki, zabawy, rekreacji i wypoczynku. Do dyspozycji każdej z grup jest świetlica wyposażona w komputery z dostępem do Internetu i telewizję cyfrową

6 Wychowankowie jedzą w stołówce, w której podawane są domowe posiłki z naszej kuchni. Opłata za wyżywienie wychowanka w placówce ustalana jest na podstawie dochodów. Można skorzystać z ulg lub zwolnienia z opłaty. W Ośrodku znajduję się kaplica z relikwiami Św. Filipa Smaldone – Apostoła Głuchych.

7 Wychowawcy poszczególnych grup, pomagają wychowankom w nauce, organizują im zajęcia rekreacyjno-sportowe, zajęcia plastyczno-techniczne, zajęcia kulinarne, turystyczne, teatralne, wyjścia grupowe i inne.

8 W Ośrodku funkcjonuje kilkanaście kółek zainteresowań o zróżnicowanej tematyce: Kulinarne Plastyczne

9 W Ośrodku funkcjonuje kilkanaście kółek zainteresowań o zróżnicowanej tematyce : Teatralne „Cicho-Sza” oraz „Smerfy”

10 Taneczne „Ladies”

11 Przyrodnicze Wędkarskie

12 Ogrodnicze

13 Sportowe

14 Internat pozwala aktywnie uczestniczyć w zajęciach sportowych i rekreacyjnych: Sekcja piłki nożnej Sekcja tenisa stołowego Siatkówka Bilard Siłownia Piłkarzyki Plac zabaw

15 Dzięki własnej bazie transportowej organizowane są atrakcyjne wycieczki i wyjazdy

16

17 Naszym wychowankom zapewniamy dodatkowe atrakcje: Imprezy okolicznościowe Ogniska Dyskoteki

18

19 W Ośrodku funkcjonuje Samorząd Wychowanków, który dba o bezpieczeństwo, ład i porządek na terenie internatu. Dba o to, aby wychowankowie czuli się tutaj, jak w drugim domu: bezpiecznie i miło. Reprezentuje wszystkich wychowanków w rozmowach z Dyrekcją oraz wychowawcami.

20 Mieszkanie w internacie to duża oszczędność czasu, który trzeba przeznaczyć na codzienne dojazdy do szkoły. Wspólne życie w grupie uczy samodzielności i życiowej zaradności, jakże niezbędnej w dzisiejszych czasach. Wychowawcy przejmują tutaj rolę rodziców i w dodatku pozostają z nimi w stałym kontakcie. Pobyt w internacie kształtuje umiejętność aktywnego wypoczynku, promuje zdrowy tryb życia, zapewnia atrakcyjne spędzanie wolnego czasu.

21


Pobierz ppt "Grupy wychowawcze. Wychowankowie Ośrodka po zajęciach w szkole wracają do Internatu, który jest dla nich drugim domem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google