Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

INTERNET 29.02.2016r. GDZIE SPOTKAMY INTERNET ? INTERNET - GDZIE GO SPOTKAMY?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "INTERNET 29.02.2016r. GDZIE SPOTKAMY INTERNET ? INTERNET - GDZIE GO SPOTKAMY?"— Zapis prezentacji:

1 INTERNET 29.02.2016r

2 GDZIE SPOTKAMY INTERNET ?

3 INTERNET - GDZIE GO SPOTKAMY?

4 KIEDY POWSTAŁ INTERNET 1.Wszystko zaczęła się w latach 50. dwudziestego wieku. 2.1969 rok – została stworzona pierwsza sieć o nazwie ARPANET. 3.Pierwszy e-mail wysłano w roku 1971 przez Pana Raya Tomlinsona (QWERTYUIOP). 4.W latach 80. pojawiła się dopiera nazwa „Internet” 5.1990 roku powstała pierwsza strona Internetowa – info.cern.ch

5 CO TO TAKIEGO JEST INTERNET? Każdy komputer ma swoją kartę sieciową, czyli z dołu lub z boku ma gniazdko, do którego możemy podłączyć specjalny przewód – kabel sieci komputerowej.

6 SWITCH SWITCH – termin zapożyczony z języka angielskiego, po polsku oznacza przełącznik, inteligentny rozgałęźnik do którego możemy podłączyć różne urządzenia sieciowe.

7 WI- FI WI – to skrót od angielskiego słowa „wireless”, czyli „bez kabla”. FI – dodano podobno do tego zwrotu tylko po to, żeby nazwa przypominała HI – FI HI- FI – oznacza „high-fidelity” – sprzęt radiofoniczny wysokiej jakości, czyli o wysokiej wierności odtwarzanego dźwięku

8 INTERN ET

9 Kto, kiedy i po co wprowadził rok przestępny?

10 ROK PRZESTĘPNY W KALENDARZU JULIAŃSKIM I GREGORIAŃSKIM Tradycja dodawania do lutego jednego dnia wywodzi się jeszcze ze starożytności. Do używanego w Europie kalendarza dodatkowy dzień dodał w 45 roku p.n.e. Juliusz Cezar. Od nazwiska Juliusza Cezara pochodzi nazwa wprowadzonego przez niego kalendarza – kalendarz juliański. Kalendarz juliański używany był jeszcze na początku XX wieku w Rosji.

11 ROK PRZESTĘPNY W KALENDARZU JULIAŃSKIM I GREGORIAŃSKIM Kalendarz juliański nie był jednak idealny - błąd wynosił 1 dzień na 128 lat. Dlatego konieczna była kolejna reforma, która zakończyła się z wprowadzeniem używanego do dziś kalendarza gregoriańskiego, ustanowionego bullą papieża Grzegorza XIII w 1582 roku. Polska była jednym z pierwszych krajów, który przyjął kalendarz gregoriański, stało się to już w 1582 roku.

12 ROK PRZESTĘPNY W KALENDARZU JULIAŃSKIM I GREGORIAŃSKIM Błąd kalendarza gregoriańskiego wynosi 1 dzień na ponad 3000 lat. A różnica między nim a kalendarzem juliańskim polega na tym, że nie każdy rok podzielny przez 4 jest przestępny. Nie dotyczy to lat podzielnych przez 100 (ale dotyczy lat podzielnych przez 400), dlatego też rok 1900 nie był przestępny, a rok 2000 już tak.

13 Dlaczego trzeba było wprowadzić rok przestępny? Konieczność wprowadzenia roku przestępnego wynika z różnicy między rokiem kalendarzowym, liczącym 365 dni, a faktycznym czasem obiegu Ziemi wokół Słońca, wynoszącym w przybliżeniu 365,25 dnia. Niedostosowanie kalendarza do faktycznego czasu trwania roku astronomicznego sprawiało, że np. przesilenie zimowe wypadało 10 grudnia zamiast 22 grudnia - jak to ma miejsce obecnie. Ciekawostką jest fakt, że 29 lutego nie jest dodatkowym dniem, dodatkowy dzień, zgodnie z tradycją wstawia się między 23 a 24 lutego. Tradycja ta pochodzi z czasów Juliusza Cezara. Wniosek z tego wszystkiego jest taki, że rok przestępny to taki rok, który pozwala naszym kalendarzom nadążać za Ziemią w jej drodze wokół Słońca. Justyna Bartkowiak - Kujawa


Pobierz ppt "INTERNET 29.02.2016r. GDZIE SPOTKAMY INTERNET ? INTERNET - GDZIE GO SPOTKAMY?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google