Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wedding Planner.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wedding Planner."— Zapis prezentacji:

1 Wedding Planner

2 Wedding Planner – kto to taki?
Wedding Planner, czyli po polsku Konsultant Ślubny to osoba, która zawodowo zajmuje się organizacją uroczystości ślubnych oraz weselnych. Doskonale orientuje się w rynku usług ślubnych oraz posiada bazę sprawdzonych firm i wykonawców. Konsultant Ślubny to osoba, która sprawnie zorganizuje cały przebieg uroczystości oraz doradca, przyjaciel i… psycholog w najbardziej stresujących chwilach. fot. lauradovaweddings.com

3 Kim jest i co robi Konsultant Ślubny?
Konsultant Ślubny jest przede wszystkim prywatnym doradcą Pary Młodej. Pomaga zorganizować perfekcyjny ślub i wesele, ale należy pamiętać, że do takiego specjalisty można się wybrać w dowolnym momencie przygotowań. Jeśli Państwo Młodzi sami wiedzą, jak wszystko ma wyglądać, ale mają problem np. ze znalezieniem idealnego miejsca na uroczystość weselną albo chcą zatrudnić go tylko w dniu uroczystości, aby koordynował przebieg całego dnia nic nie stoi na przeszkodzie. Państwo Młodzi podejmują ostateczne decyzje, a Konsultant Ślubny ma za zadanie przeprowadzić ich przez wszystkie przeszkody. Dzięki niemu spokojnie można przebrnąć przez wszystkie etapy przygotowania idealnej uroczystości. Jeśli zaufa się Konsultantowi Ślubnemu, to on będzie podpisywał wszelkie umowy, wybierał najlepszy zespół czy dostawcę kwiatów. Branża ślubna, a w szczególności branża wedding planner’ów bardzo intensywnie rozwija się od 2009 roku. Coraz więcej osób chce uroczystości nietypowych, niespotykanych i unikalnych. Ślub na Kasprowym Wierchu, pod wodą, czy w opuszczonym zamku w większości nie stanowi problemu dla profesjonalnego Konsultanta Ślubnego.

4 Zadania Konsultanta Ślubnego
Krok 1 – Poznanie oczekiwań Indywidualna współpraca z Konsultantem Ślubnym najczęściej rozpoczyna się od ankiety. Dzięki niej, przyszły ślubny doradca pozna oczekiwania i gusta narzeczonych. Krok 2 – Harmonogram działań Jeśli zdecydujemy się na pracę z konkretnym Konsultantem Ślubnym, to drugim krokiem jest sporządzenie harmonogramu działań. Wspólnie z doradcą określamy kiedy będą wykonywane dane prace, ile będzie kosztował poszczególny element, kto jest wykonawcą lub dostawcą. Dzięki harmonogramowi działań jest małe prawdopodobieństwo, że o czymś zapomnimy. Poza tym, dzięki spisanej liście działań współpraca z Konsultantem jest ułatwiona. Krok 3 – Wybór dostawców i wykonawców Kiedy harmonogram działań jest już ustalony, Konsultant Ślubny w odpowiednim momencie będzie się do Nas zgłaszał z prośbą o wybór dostawców i wykonawców poszczególnych usług (m.in. wybór sali, fotografa, florystki). Najczęściej zostanie Nam zaprezentowanych maksymalnie 5 ofert dla poszczególnych usług. Wedding Planner przygotuje dla Nas pełną propozycję wraz z próbkami pracy danego wykonawcy oraz aktualnym cennikiem. Krok 4 – Kontrola wydatków Krok 4 jest niejako krokiem, który będzie wisiał nad nami przez cały okres planowania uroczystości. Zadaniem Konsultanta Ślubnego jest przygotowanie i aktualizacja kosztorysu ślubnego na bieżąco. Cały czas mamy wgląd do zaplanowanych i poniesionych wydatków. Na każdym etapie (o ile jest to jeszcze możliwe) można zmieniać zaplanowane wydatki. Konsultant Ślubny musi przecież trzymać się ustalonych finansów.

5 Krok 5 – Konsultant od wszystkiego
Konsultant Ślubny – jeśli sami nie mamy na to czasu – przygotuje i wyśle za Nas zaproszenia, przygotuje winietki, karty menu oraz podziękowania dla przybyłych gości. To on zajmie się przygotowaniem i organizacją najmniejszych szczegółów, o których Narzeczeni nie zdają sobie sprawy. Krok 6 – Jak w zegarku Najważniejszym sprawdzianem dla Konsultanta Ślubnego jest dzień uroczystości ślubnej oraz weselnej. To w tym dniu, podczas kilku- lub kilkunastu godzin bierze on na siebie całą odpowiedzialność za przebieg i dogranie wszystkich elementów podczas uroczystości. Dla Wedding Planner’a uroczystość zawsze rozpoczyna się na dzień przed. To właśnie wtedy musi mieć potwierdzone wszystkie ustalenia z Nami, jak również z dostawcami odpowiedzialnymi za kwiaty, samochód, tort, dekoracje i wszystkie inne dodatkowe elementy uroczystości. Krok 7 – Scenariusz Na kilka tygodni przed uroczystością ślubną i weselną Narzeczeni wraz z Konsultantem Ślubnym ustalają dokładny przebieg uroczystości. To dzięki scenariuszowi Konsultant Ślubny będzie Nas informował w odpowiednim momencie o przygotowaniu się np. do sesji z rodzicami, krojenia tortu, podziękowań dla rodziców czy atrakcji weselnych. Dzięki takiemu doradcy Państwo Młodzi mogą całkowicie oddać się w wir zabawy i nie myśleć o kolejnych punktach imprezy.

6 Ile kosztuje usługa Konsultanta Ślubnego?
Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z usług profesjonalnego Wedding Planner’a, musimy się liczyć z pewnymi kosztami dotyczącymi wynagrodzenia. Cena przede wszystkim zależy od zakresu usług, a nie od przewidzianego na uroczystość  budżetu czy liczby zaproszonych gości. Za zorganizowanie ślubu i wesela przez profesjonalnego Konsultanta Ślubnego można zapłacić od ok zł do ok zł. Dla niektórych cena ta może wydawać się wygórowana, ale należy pamiętać, że Konsultant Ślubny spędza wiele godzin na rozmowach z dostawcami, podwykonawcami i samymi zainteresowanymi. Efekt finalny kilkumiesięcznej pracy widać już tylko podczas uroczystości ślubnej i weselnej. Opcją droższą jest oczywiście zorganizowanie ślubu poza granicami kraju. Dodatkowym kosztem dla Konsultanta Ślubnego jest: tłumaczenie dokumentów, odbiór gości z lotniska, opieka nad gośćmi czy wynajęcie tłumacza dla Narzeczonych. fot. events-by-c.com

7 Dla zapracowanych – wedding planner
Organizacja tradycyjnego ślubu i wesela to wydatek sięgający nierzadko kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszty te są podobne w całym kraju, bez względu na miasto czy województwo. Oczywiście dokładny koszt całego przedsięwzięcia zależy od liczby zaproszonych gości, miejsca organizacji wesela, ceny zaangażowanych podwykonawców, jak zespół czy fotograf, a także dodatkowych atrakcji. Choć pary pochłonięte przygotowaniami zwykle nie biorą tego czynnika pod uwagę, do kosztów alternatywnych zaliczyć trzeba potrzebny na organizację przyjęcia czas.  Dla zapracowanych – wedding planner To właśnie zapracowane, zabiegane i nie dysponujące czasem osoby najczęściej pukają do drzwi weeding planner’a. – Nie jest tak, że pary przychodzą do nas z konkretną wizją ślubu. Wprost przeciwnie. Są to osoby bardzo zapracowane, które nierzadko nie mają nawet czasu pomyśleć wcześniej nad tym, jak wyobrażają sobie ten dzień. To właśnie od nas oczekują pomocy przy kreowaniu wizji ich wesela, a potem przy organizacji i koordynacji tego dnia. Często powtarzają czego nie chcą na swoim ślubie, a do nas należy zaproponowanie rozwiązań, pomysłów , poszczególnych podwykonawców – potwierdza Karina Komorowska, konsultantka ślubna, członek Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. O zaletach organizacji ślubu przez agencje ślubne nad tymi organizowanymi samodzielnie przekonuje Anna Piwońska, Wedding Consultant i członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych: – Przede wszystkim konsultant ślubny ma doświadczenie – wie, czego unikać, a jakie rozwiązania się sprawdzają. Organizując samodzielnie po raz pierwszy wesele, młoda para nie wie, jakie rozwiązania są najlepsze i gdzie czyhają niebezpieczeństwa. Konsultant dba również o detale, z których młoda para nie zdaje sobie sprawy i jest przygotowany na wszelkie problematyczne sytuacje. Ponadto podczas ślubu i wesela konsultant osobiście synchronizuje i nadzoruje prace podwykonawców, co nie jest w stu procentach możliwe do wykonania przez młodą parę - wymienia konsultantka.

8 Zalety zatrudnienia Konsultanta Ślubnego
° Posiadanie sprawdzonej bazy firm z branży ślubnej, ° Ogromna wiedza na temat aktualnych trendów w branży, ° Konsultant  Ślubny to oszczędność czasu – wszystko sam zweryfikuje i przedstawi tylko najlepsze propozycje, ° Konsultant Ślubny to – wbrew ogólnym założeniom – oszczędność pieniędzy. Dzięki ciągłej współpracy z najlepszymi i sprawdzonymi wykonawcami jest w stanie wynegocjować dla Was najlepszą cenę, ° Jest w stanie zorganizować dla Was idealną uroczystość ślubną i weselną, ° To doradca, księgowy i zaufany człowiek podczas organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu.

9 Jakie cechy i predyspozycje powinien mieć Konsultant Ślubny?
Konsultant powinien być dobrze zorganizowany, obowiązkowy, cierpliwy i pracowity, ale jednocześnie kreatywny i twórczy. Bardzo ważna jest znajomość języków obcych. Otwarcie agencji organizującej śluby nie jest trudne, natomiast pierwszy rok może być ciężki. Bardzo mało zleceń w stosunku do ilości wykonanej pracy, tym samym mało pieniędzy. Trzeba wykazać się dużą cierpliwością. Trudne jest przede wszystkim znalezienie pomysłu na swoją firmą, tak, aby z ogromu konkurencji mogła się wyróżniać. A czy pomysł był dobry można będzie ocenić po skończonym sezonie ślubnym, ilości zorganizowanych wesel i rekomendacji zadowolonych par młodych. Dodatkowo bardzo ważne są negocjacje jak najlepszych warunków dla swoich Klientów, dobrze jest mieć doświadczenie w tym zakresie lub nie bać się prosić o więcej niż nam dają. Asertywność jest wymagana. Konsultant ślubny to również dobry obserwator, który potrafi przewidzieć obawy klienta, potrafi mediować między narzeczonymi, ich rodzinami, potrafi współpracować z różnymi parami – tymi bardziej zdecydowanymi, wymagającymi lub nie mającymi precyzyjnej wizji tego dnia. Dyspozycyjność, odporność na stres oraz przedsiębiorczość to nieodłączne cechy w tym zawodzie.

10 Jak zostać Konsultantem Ślubnym?
Jeśli ktokolwiek chce pracować w tym zawodzie najpierw musi zdobyć kwalifikacje. Obecnie nie ma jeszcze szkół przygotowujących do tego zawodu, ale są szkolenia, które prowadzą profesjonalni konsultanci ślubni. Na szkoleniach dowiemy się jak pozyskiwać klientów, jak prowadzić rozmowy z parą młodą, a jak z podwykonawcami. Co to jest koordynacja i jakie są jej najważniejsze elementy oraz wiele innych bardzo przydatnych rzeczy. Wiele osób aspirujących do bycia wedding plannerem próbuje swoich sił również na darmowych praktykach w innych firmach. Nie wszystkie firmy oczywiście przyjmują praktykantów, nie chcą zdradzać „know how” firmy. Trzeba pamiętać, że żadna z agencji już działających nie poda na tacy swojego biznesplanu, wzoru umowy, cennika itp. Nad takimi materiałami trzeba popracować. Warto natomiast skorzystać z propozycji Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych „Młoda Firma”. Oczywiście można również zostać konsultantem bez takiego szkolenia, będzie to na pewno troszkę bardziej pracochłonne, ale może przynieść nieporównanie większą satysfakcję. fot. decoramor.pl

11 Kierunek oferowany przez szkoły policealne - organizator imprez ślubnych
Zajmuje się zaplanowaniem oraz zorganizowaniem skomplikowanej uroczystości, korzystając przy tym z usług podwykonawców. Pomaga również klientom, aby dokonywali właściwego wyboru, zajmuje  się też całą organizacją wesela, aby w przyszłości, zadowoleni mogli miło wspominać dzień swojego ślubu i chętnie polecili usługi znajomym. Tryb nauczania: zaoczny Program nauczania: Zarządzanie i sztuka negocjacji Dobór lokalizacji Aranżacja ceremonii Tradycje regionalne (w tym ślubne) Najnowsze trendy w modzie, stylizacja uczestników Podstawy psychologii i socjologii Obowiązki uczestników uroczystości Organizacja podróży Rozpoznanie rynku ślubnego Perspektywy pracy: własna działalność, domy weselne, restauracje.

12 Można także skorzystać ze szkoleń Polskiej Akademii Ślubnej lub pierwszej polskiej firmy zajmującej się organizacją ślubów – Aspire Academy W Polskiej Akademii Ślubnej będziemy mieć możliwość poznania każdego etapu przygotowania uroczystości. Dzięki cyklicznym szkoleniom „Wedding Planner – konsultant ślubny” organizowane przez Nas wesela osiągną wyższy poziom. Niezależnie od tego, czy prowadzimy własną działalność, czy jesteśmy managerem lub pracownikiem obiektów hotelarsko – gastronomicznych organizujących wesela. Naszymi trenerkami będą założycielki wiodącej w Polsce agencji ślubnej Perfect Day, które dbają o to, żeby zawód konsultanta ślubnego kojarzył się z najwyższymi standardami. Po tym szkoleniu staniemy się częścią elitarnego, międzynarodowego grona absolwentów Polskiej Akademii Ślubnej, które liczy już 250 osób. Będziemy mogli także skorzystać z programu wsparcia dla absolwentów Wedding Planner. Natomiast inicjatorką szkoleń realizowanych przez Akademię Aspire jest Kasia Gajek – doświadczona organizatorka ślubów i wesel, event manager z wieloletnim doświadczeniem, właścicielka agencji Aspire, jednej z pierwszych profesjonalnych firm tego typu na polskim rynku.

13 Rynek ślubny w Polsce Zawód ten, od lat niezwykle popularny w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem również w Polsce.  Według danych zebranych przez GUS rynek ślubny jest jednym z najszybciej i najprężniej rozwijających się rynków w Polsce (jego wartość szacuje się na ok. 7 miliardów złotych). Eksperci oceniają, że będzie tak nadal, mimo że od 2008 r. liczba ślubów zawieranych rocznie w naszym kraju spada. Wpływ na to ma zarówno niż demograficzny z lat. 90. jak i wzrost akceptacji dla osób pozostających w niesformalizowanych związkach.   Usługa profesjonalnego doradztwa ślubnego pojawiła się w naszym kraju stosunkowo niedawno – pierwsza agencja wedding plannerska powstała w Polsce w 2000 r. od tego czasu ich liczba systematycznie wzrasta. Dziś na polskim rynku funkcjonuje kilkadziesiąt firm specjalizujących się w organizacji ślubów. Ale wciąż nie jest to rynek nasycony. Specjaliści nie mają jednak wątpliwości: usługi wedding plannerów będą coraz bardziej popularne.

14 Karolina Gębala 4TR


Pobierz ppt "Wedding Planner."

Podobne prezentacje


Reklamy Google