Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Mój zawód”,,Mój zawód”. Bibliotekarz znany wśród młodzieży jako cicha podstarzała osoba, której zadaniem jest podać i odłożyć książkę na miejsce. Jednak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Mój zawód”,,Mój zawód”. Bibliotekarz znany wśród młodzieży jako cicha podstarzała osoba, której zadaniem jest podać i odłożyć książkę na miejsce. Jednak."— Zapis prezentacji:

1 ,,Mój zawód”,,Mój zawód”

2 Bibliotekarz znany wśród młodzieży jako cicha podstarzała osoba, której zadaniem jest podać i odłożyć książkę na miejsce. Jednak dla osób, których celem życiowym jest przeczytanie wszystkich pozycji literackich jest to istna świątynia wiedzy. To dzięki niemu odkrywamy wspaniały świat zapisanych kartek i sięgamy po autorów, na których nawet byśmy nie spojrzeli.

3 TAK! Jeśli Twoją pasją jest literatura Jeśli w wolnych chwilach lubisz otaczać się książkami. Jeśli Twoja wiedza jest rozległa Jeśli cisza i spokój to Twoje drugie imię Jeśli potrafisz segregować i dzielić na grupy NIE! Jeśli nie potrafisz usiedzieć na miejscu Jeśli Twoim celem życiowym jest zbicie fortuny Jeśli nie potrafisz być obiektywny Jeśli bałagan towarzyszy Ci na każdym kroku Jeśli alfabet to nie Twoja mocna strona ;)

4 W dzisiejszych czasach o pracę trzeba walczyć i to nie byle jak. Szkoły licealne, technika i studia to nasza przepustka do,,kariery,,. Aby zostać PRAWDZIWYM bibliotekarzem trzeba dostać się na studia humanistyczne, kierunek: bibliotekoznawstwo. Jeśli na razie szkoły wyższe to dla Ciebie daleka przyszłość warto sprawdzić się pomagając w bibliotece szkolnej lub jako wolontariusz podjąć pracę w bibliotece publicznej.

5 Informację naukową i bibliotekoznawstwo można studiować tu: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Łódzki Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Śląski w Katowicach

6 W Polsce prężnie działa wiele uczelni, które w swej edukacji oferują ten kierunek. Znaleźć je można w większość miast, wystarczy dobrze poszukać. http://kierunkistudiow.pl/informacja_naukowa_i_bibli otekoznawstwo To jest link do strony, na której rozpisane są nazwy szkół, do których powinni się udać przyszli bibliotekarze.

7 Mimo liczny plusów pracy bibliotekarza np.: możliwości otaczania się na co dzień wspaniałą literaturą, zawód ten ma również swoje wady. Najważniejszą z nich i często decydującą o zaniechaniu prób pracy w bibliotece jest kwestia pieniężna. Wynagrodzenia są bardzo niskie, często blisko płacy minimalnej.

8 Średnio bibliotekarz zarabia ok. 1950 zł miesięcznie, ale 25% pracowników bibliotek zarabia nawet poniżej 1600 zł! W tym zawodzie również trudno o podwyżkę, ale wynagrodzenie rośnie wraz ze stażem pracy. Niestety nie są to wygórowane sumy, dlatego też muszą oni dorabiać na wszelkie sposoby.

9 Bibliotekarzy i uczonych nigdy za wiele. Obecnie nie trudno jest im znaleźć pracę. Jednak niskie wypłaty odstraszają potencjalnych pracowników, choć są tacy, którzy z ochotą podejmują się dodatkowemu zajęciu by być w stanie utrzymać rodzinę.

10


Pobierz ppt ",,Mój zawód”,,Mój zawód”. Bibliotekarz znany wśród młodzieży jako cicha podstarzała osoba, której zadaniem jest podać i odłożyć książkę na miejsce. Jednak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google