Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Walentynki, Walentynki …

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Walentynki, Walentynki …"— Zapis prezentacji:

1 Walentynki, Walentynki …
Dzień życzliwości i przyjaźni w klasie II b

2 14 lutego prawie wszędzie na świecie obchodzone są
„ Walentynki” ,Valentine’ s Day, Święto Miłości , Święto Zakochanych. Zaczęło się to wiele lat temu w Anglii. Tego dnia dajemy ukochanej osobie mały prezencik czyli Walentynkę. Największe jednak szaleństwo walentynkowe ogarnia USA. Amerykanie wieszają na ulicach kolorowe serduszka i kupują mnóstwo kartek- walentynek z gotowymi wierszykami. Dzieci z młodszych klas nie mają lekcji. Zamiast tego szaleją na wspaniałych zabawach, częstują kolegów czekoladkami w kształcie serca.

3 15 lutego, za przykładem anglojęzycznych kolegów , uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią zorganizowali klasowy Dzień Świętego Walentego, który rozpoczął się urodzinowymi życzeniami dla naszej koleżanki Amelki Sipińskiej oraz słodkim poczęstunkiem solenizantki.

4 Wszyscy ochoczo wzięli się do pracy i po chwili klasa była gotowa.

5 Uczniowie wspólnie zredagowali notatkę z organizowanej imprezy, której nazwę zapisali w trzech językach : niemieckim, angielskim i polskim.

6 Następnie przystąpili do wykonania swoich kartek walentynkowych.

7 To był dzień pełen niespodzianek
To był dzień pełen niespodzianek! Najpierw Amelia rozdawała zaproszenia na swoje urodziny, potem pani obdarowała wszystkich walentynkowymi serduszkami i pysznymi cukierkami czekoladowymi.

8 Nadszedł czas na wręczenie Walentynek i obdarowanie siebie nawzajem serduszkami.

9 Klasowe Walentynki II b zakończyły się oglądaniem zabawnej bajki o koniku Pony , oczywiście w języku niemieckim . Opracowała: Beata Strzałkowska


Pobierz ppt "Walentynki, Walentynki …"

Podobne prezentacje


Reklamy Google