Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa dziennikarska – I A Jeżeli masz duszę humanisty, temperament dziennikarza, poszukujesz inspiracji, cechujesz się otwartym umysłem i chcesz rozwijać.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa dziennikarska – I A Jeżeli masz duszę humanisty, temperament dziennikarza, poszukujesz inspiracji, cechujesz się otwartym umysłem i chcesz rozwijać."— Zapis prezentacji:

1 Klasa dziennikarska – I A Jeżeli masz duszę humanisty, temperament dziennikarza, poszukujesz inspiracji, cechujesz się otwartym umysłem i chcesz rozwijać twórcze możliwości!

2 Klasa dziennikarska – I A Klasa o profilu dziennikarskim jest dobrą propozycją dla uczniów o zainteresowaniach humanistycznych. Klasa o profilu dziennikarskim jest dobrą propozycją dla uczniów o zainteresowaniach humanistycznych. Oprócz realizacji treści ogólnokształcących na poziomie pozwalającym znaleźć się na wymarzonych studiach, uczniowie klasy dziennikarskiej zapoznają się z tajnikami warsztatu pracy dziennikarza, uczestniczą w warsztatach dziennikarskich organizowanych w szkole i poza szkołą, realizują ciekawe projekty. Oprócz realizacji treści ogólnokształcących na poziomie pozwalającym znaleźć się na wymarzonych studiach, uczniowie klasy dziennikarskiej zapoznają się z tajnikami warsztatu pracy dziennikarza, uczestniczą w warsztatach dziennikarskich organizowanych w szkole i poza szkołą, realizują ciekawe projekty. Uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę poprzez udział w zajęciach dodatkowych (np.: koła historycznego, wiedzy o Polsce i świecie współczesnym) oraz udział w olimpiadach (np. Olimpiadzie Historycznej, Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, Olimpiadzie Filozoficznej). Uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę poprzez udział w zajęciach dodatkowych (np.: koła historycznego, wiedzy o Polsce i świecie współczesnym) oraz udział w olimpiadach (np. Olimpiadzie Historycznej, Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, Olimpiadzie Filozoficznej). Jako absolwent klasy o profilu dziennikarskim, młody człowiek jest przygotowany do studiowania między innymi na następujących kierunkach: polonistyka, historia, bibliotekoznawstwo, psychologia, pedagogika, filozofia, stosunki międzynarodowe, prawo, politologia, socjologia, dziennikarstwo. Jako absolwent klasy o profilu dziennikarskim, młody człowiek jest przygotowany do studiowania między innymi na następujących kierunkach: polonistyka, historia, bibliotekoznawstwo, psychologia, pedagogika, filozofia, stosunki międzynarodowe, prawo, politologia, socjologia, dziennikarstwo.

3 Klasa dziennikarska – I A Przedmioty rozszerzone: Przedmioty rozszerzone: język polski język polski historia historia do wyboru: wos*, matematyka*, język łaciński i kultura antyczna, historia sztuki do wyboru: wos*, matematyka*, język łaciński i kultura antyczna, historia sztuki Przedmioty uzupełniające: przyroda, dziennikarstwo, wstęp do filozofii, retoryka* Przedmioty uzupełniające: przyroda, dziennikarstwo, wstęp do filozofii, retoryka* * uczniowie, którzy wybiorą jako trzeci przedmiot rozszerzony matematykę lub wiedzę o społeczeństwie, w klasie trzeciej realizują przedmiot uzupełniający – retoryka Języki obce: Języki obce: język angielski drugi język do wyboru: język francuski, język niemiecki, język hiszpański Drugi język nauczany jest międzyoddziałowo Drugi język nauczany jest międzyoddziałowo

4 Klasa dziennikarska – I A Ciekawe projekty dziennikarskie: Ciekawe projekty dziennikarskie: Gazetka szkolna Radiowęzeł Coolturalna Warszawa (szczegóły projektu: http://fredro.pl/index.php/coolturalna- warszawa-final-projektu-2/#more-8968 ) http://fredro.pl/index.php/coolturalna- warszawa-final-projektu-2/#more-8968

5 Klasa dziennikarska – I A Jak przystało na przyszłych dziennikarzy lubimy podróżować i być wszędzie tam, gdzie coś się dzieje…

6 Klasa dziennikarska – I A Wywiady i spotkania ze znanymi ludźmi to nasz chleb powszedni Wywiady i spotkania ze znanymi ludźmi to nasz chleb powszedni

7 Klasa dziennikarska – I A Cenimy też spotkania z fachowcami – odwiedził nas redaktor Michał Żakowski, dziennikarz Polskiego Radia, korespondent wojenny, specjalista od spraw konfliktów na Bliskim Wschodzie.

8 Klasa dziennikarska – I A Klasa dziennikarska w akcji Klasa dziennikarska w akcji

9


Pobierz ppt "Klasa dziennikarska – I A Jeżeli masz duszę humanisty, temperament dziennikarza, poszukujesz inspiracji, cechujesz się otwartym umysłem i chcesz rozwijać."

Podobne prezentacje


Reklamy Google