Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KRZYŻ PAMIĘCI O MIEJSCACH SPOCZYNKU ŻOŁNIERZY POLEGŁYCH W LATACH 1914 - 1920.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KRZYŻ PAMIĘCI O MIEJSCACH SPOCZYNKU ŻOŁNIERZY POLEGŁYCH W LATACH 1914 - 1920."— Zapis prezentacji:

1 KRZYŻ PAMIĘCI O MIEJSCACH SPOCZYNKU ŻOŁNIERZY POLEGŁYCH W LATACH

2 Odznaczenia nadawane za opiekę nad cmentarzami wojennymi i innymi miejscami pamięci narodowej.

3 Dlaczego Krzyż Pamięci ? Ma być widomym znakiem zainteresowania i opieki nad cmentarzami i mogiłami wojennymi z lat Ma promować ideę pamięci o bezimiennych żołnierzach poległych w czasie różnych konfliktów zbrojnych w Europie w latach Ma być wolny od jakichkolwiek uprzedzeń i dyskryminacji religijnych, ponieważ na cmentarzach z lat spoczywają żołnierze różnych narodowości, religii i poglądów, którzy zostali zrównani w obliczu śmierci. Ma być powszechnie dostępny dla wszystkich osób, które podtrzymują pamięć o poległych żołnierzach

4 Kto może otrzymać Krzyż Pamięci ? każdy kto: złoży poprawnie wypełniony wniosek udokumentuje odwiedzenie przynajmniej 25 cmentarzy wojskowych podczas indywidualnych wyjazdów lub bierze udział w rajdach „Galicyjskie Cmentarze” organizowanych przez Regiment i odwiedza tym samym wymaganą liczbę cmentarzy wojennych w trakcie ich trwania - Dodatkowo osoby, które z własnej inicjatywy osobiście opiekują się wybranymi mogiłami lub cmentarzami wojennymi mogą otrzymać wieniec z mieczem nakładany na wstążkę jako specjalne wyróżnienie przyznane przez Kapitułę „Krzyża Pamięci ”. - Osoby, które wzięły udział w co najmniej 5 rajdach „Galicyjskie Cmentarze” mają prawo do noszenia „Krzyża Pamięci ” na wstążce żółtej z czarnym paskiem pośrodku.

5 Wniosek I NADANIE „KRZYZY PAMIĘCI ” Planowane jest 29 kwietnia 2016 r. dlatego wnioski są przyjmowane w terminie: od 31 stycznia 2016 r. do 15 marca 2016 r.

6 Krzyż Pamięci 1914 – 1920, jego wygląd i symbolika R.I.P. REQUIESCAT IN PACE SPOCZYWAJ W SPOKOJU

7 Dlaczego opłata? Czy wiecie, że Krzyż i Medal Niepodległości były odznaczeniami za które trzeba było wnieść opłatę! Krzyż Pamięci 1914 – 1920 nie jest dotowany, czyli jest projektem, który musi się sam sfinansować. Opłata pokrywa jedynie koszty jego wykonania. Oplata to 60 zł i zawiera koszt: odznaczenia, koperty odznaczeniowej oraz dyplomu. Koszty obsługi całego projektu ponosi Regiment.

8 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "KRZYŻ PAMIĘCI O MIEJSCACH SPOCZYNKU ŻOŁNIERZY POLEGŁYCH W LATACH 1914 - 1920."

Podobne prezentacje


Reklamy Google