Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych

2

3 DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

4 W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

5 Partnerzy

6 DBI w tym roku obchodzimy 9 lutego pod hasłem: "Lepszy Internet zależy od Ciebie!"

7 "Lepszy Internet zależy od Ciebie!" Podczas tegorocznych obchodów DBI należy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

8 "Lepszy Internet zależy od Ciebie!" Należy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci. Możecie go wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

9 Internet stał się bardzo rozpowszechnionym zjawiskiem we współczesnym świecie - wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić bez niego życia. Używany jest zarówno przez osoby młodsze jak i starsze.

10 Zaraz zobaczymy historię opartą na prawdziwych zgłoszeniach przesyłanych do Helpline.org.pl. Konsultanci Helpline’u pomagają dzieciom i młodzieży doświadczającym trudnych sytuacji w Internecie. Film opowiada o dziewczynie – Mimi – która uciekła z domu, ponieważ była nękana w sieci.

11 Przemoc z wykorzystaniem Internetu lub telefonów komórkowych to cyberprzemoc. Zobaczmy teraz, co naprawdę przydarzyło się Mimi.

12 Źródło: -http://natemat.pl/1569,twitter-w-afrykanskiej-wiosce-media- prawdziwie-spolecznosciowehttp://natemat.pl/1569,twitter-w-afrykanskiej-wiosce-media- prawdziwie-spolecznosciowe -http://www.saferinternet.pl/pl/dzien-bezpiecznego-internetuhttp://www.saferinternet.pl/pl/dzien-bezpiecznego-internetu


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google