Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Smartphony Kamil Miastkowski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Smartphony Kamil Miastkowski."— Zapis prezentacji:

1 Smartphony Kamil Miastkowski

2 Plan Ogólnie Historia Ranking Opis wybranego modelu zakończenie

3 ogólnie Smartfon (smartphone) – przenośne urządzenie telefoniczne integrujące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego (PDA - Personal Digital Assistant). Pierwsze smartfony powstały pod koniec lat 90, a obecnie łączą funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i prostej kamery wideo. W nowszych modelach dostępne są też funkcje typowe dla PDA, jak zarządzanie informacją osobistą.

4 historia Pierwszy historycznie smartfon powstał już w 1992 r. – było to prototypowe urządzenie o nazwie Simon, które IBM pokazał na targach COMDEX i wprowadził na rynek w 1993 r. Oprócz funkcji telefonu komórkowego oferowało ono kalendarz, książkę adresową, kalkulator, notatnik, pocztę elektroniczną i gry. Użytkownik korzystał ze specjalnego pióra świetlnego. Obecnie smartfony stanowią znaczącą część rynku telefonii komórkowej.

5 Ranking Samsung Galaxy S2 HTC EVO 3D HTC Sensation
Sony Ericsson Xperia Play HTC Titan Nokia C7 Apple iPhone 4

6 Samsung Galaxy S2 Samsung Galaxy S2 jest powszechnie uważany za najlepszy smartfon na rynku. Został on wyposażony w dwurdzeniowy procesor o zegarze 1,2GHz, 1GB pamięci RAM oraz rewelacyjny ekran Super AMOLED Plus. Wyświetlacz Super AMOLED Plus Interfejs Multimedia i GPS

7 Ekran Super AMOLED Plus
Samsung Galaxy S2 został wyposażony w ekran Super AMOLED Plus, który można uznać za najlepszą tego konstrukcję na rynku. Charakteryzuje się on bardzo niskim zużyciem energii, zwłaszcza podczas wyświetlania koloru czarnego. Jest to jego ogromna zaleta, dzięki której wyróżnia się na tle innych ekranów. Oprócz tego nie możemy narzekać na poziom odwzorowania kolorów, gdyż wszystkie są niezwykle wyraziste oraz soczyste. Ekran Samsunga Galaxy S2 potrafi wyświetlić aż 16 milionów barw, co docenią przede wszystkim osoby używające wcześniej tańszych smartfonów, wyposażonych w gorsze ekrany. Naszym zdaniem ekran ten nie ma większej konkurencji i można z nim porównać tylko promowaną przez LG N.O.V.A.

8 Interfejs System zainstalowany na Samsungu Galaxy S2 to Android 2.3 Gingerbread. Nie mamy do niego jakichkolwiek zastrzeżeń, zwłaszcza, że jego obsługa jest wyjątkowo intuicyjna oraz wygodna. Samsung Galaxy S2 daje nam do dyspozycji 7 pulpitów ekranowych, na których znajdują się widżety. Są one ładne i użyteczne, a wśród nich znajdziemy między innymi zegar ekranowy , aplikację Yahoo! Finance oraz prognozę pogody.

9 Multimedia i GPS Samsung Galaxy S2 pod tym względem nie ma się czego wstydzić. Wykonane za jego pomocą zdjęcia i filmy są bardzo ładne i telefon ten bez najmniejszego problemu zastąpi nam kompaktowy aparat cyfrowy. Dobrze zaprezentował się też GPS, który ze względu na fabrycznie zainstalowane Mapy Google jest darmowy. Co więcej, bezpłatny GPS od Google działa dobrze, nie mieliśmy z nim jakichkolwiek problemów. Pokazywał dobre trasy, nie zawieszał się, zaś polski lektor mówił wyjątkowo wyraźnie. Co więcej, Google Maps pozwalają nam podać nazwę wyszukiwanego przez nas punktu za pomocą głosu. Funkcja ta działa bardzo dobrze, lecz warto pamiętać, że podczas jej używania należy posługiwać się językiem polskim.

10 Dziękuje za obejrzenie mojej prezentacji
zakończenie Dziękuje za obejrzenie mojej prezentacji


Pobierz ppt "Smartphony Kamil Miastkowski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google