Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorzy: Natalia Krzeszewska Natalia Rozlach. Internet jest bardzo przydatny i pomocny w pracy, ale niestety czyhają w nim zagrożenia tj. wirusy. Aby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorzy: Natalia Krzeszewska Natalia Rozlach. Internet jest bardzo przydatny i pomocny w pracy, ale niestety czyhają w nim zagrożenia tj. wirusy. Aby."— Zapis prezentacji:

1 Autorzy: Natalia Krzeszewska Natalia Rozlach

2 Internet jest bardzo przydatny i pomocny w pracy, ale niestety czyhają w nim zagrożenia tj. wirusy. Aby nasz system nie był narażony na wszelkie złośliwe programy, lub aplikacje zaleca się instalowanie oprogramowania antywirusowego, które zabezpieczy nasz komputer przed wirusami, zarówno tymi mniej i bardziej groźnymi. Jeśli nie chcemy wydawać naszych oszczędności na tego typu programy, możemy zainstalować darmowe, np. Avast. Może i mają ograniczony czas korzystania, ale to lepsze niż nic.

3 Wiadomości, które otrzymujemy wysyłane są przez znajomych i obce osoby. O ile intencje naszych bliskich można przewidzieć z obcymi osobami bywa różnie. Wiadomości od nich mogą być zawirusowane, lub mają po prostu złe zamiary w stosunku do nas. Jeżeli nie znasz danej osoby, lub pisze ona z podejrzanego profilu, zignoruj ją, bądź zablokuj. Oczywiście o każdym zajściu informuj rodziców.

4 Podczas pobierania z jakiejkolwiek strony dla naszego dobra i uniknięcia kosztów związanych z udostępnianiem pliku powinniśmy przeczytać regulamin. Jeśli pobieramy pliki z internetu warto sprawdzić czy dane źródło jest bezpieczne i czy na pewno jest darmowe.

5 Jeżeli pojawiają się takie linki, które są podejrzane lub nie mają zabezpieczeń, usuwaj wiadomości z nieznaną lub zawirusowaną treścią. W sytuacji, kiedy nie masz pewności co do bezpieczeństwa, zainstaluj oprogramowanie antywirusowe.

6 Zapisuj takie rzeczy (jak hasła ) w jakimś miejscu, o którym będziesz wiedział tylko Ty. Hakerzy bardzo często starają się o dostęp do naszego konta na portalu społecznościowym, poczcie internetowej lub innej stronie. Aby zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom wystarczy zatrzymać swoje hasło dla siebie i nikomu go nie podawać.

7 Nie stosuj haseł prostych do odgadnięcia, np. data Twojego urodzenia, imię Twojej najlepszej przyjaciół czy zwierzaka. Najlepiej wymyślaj hasła, które będą zawierały duże i małe litery, cyfry i nie będą prostym do odgadnięcia słowem. Możemy również wymyślić kombinację przypadkowych liter pochodzących, np. z trzech pierwszych liter z naszego nazwiska, dwóch z nazwy naszej ulubionej potrawy, itd.

8 Regulaminy są długie, ale warto je przeczytać. Zawierają one, np. jakie dane, treści można umieszczać na danej witrynie i czy po zarejestrowaniu nie będziemy musieli płacić za użytkowanie danego serwisu.

9 W internecie każdy jest anonimowy. Nigdy nie mamy stu procentowej pewności czy osoba z którą piszemy rzeczywiście jest naszym rówieśnikiem. Może to być starszy człowiek mający złe zamiary wobec naszej osoby. Największym błędem jaki możemy popełnić jest podanie naszych danych osobowych oraz zorganizowanie spotkania z ową osobą.

10 Kiedy portale społecznościowe stały się popularne, pomimo łatwiejszej i szybszej komunikacji powstało też kilka problemów. Jednym z większych jest cyberprzemoc, czyli nękanie, dręczenie osób przez jedną lub więcej osób. Jeśli chcesz pomóc dręczonej koleżance, bądź koledze zgłoś to do nauczycieli, rodziców lub zadzwoń na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.


Pobierz ppt "Autorzy: Natalia Krzeszewska Natalia Rozlach. Internet jest bardzo przydatny i pomocny w pracy, ale niestety czyhają w nim zagrożenia tj. wirusy. Aby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google