Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czym się zajmuje? Dźwiękowiec odpowiada głównie za to co możemy usłyszeć w filmach, radiach i telewizji. To on zajmuje się tym, aby wszystko związane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czym się zajmuje? Dźwiękowiec odpowiada głównie za to co możemy usłyszeć w filmach, radiach i telewizji. To on zajmuje się tym, aby wszystko związane."— Zapis prezentacji:

1

2 Czym się zajmuje? Dźwiękowiec odpowiada głównie za to co możemy usłyszeć w filmach, radiach i telewizji. To on zajmuje się tym, aby wszystko związane z dźwiękiem działało jak należy. Odpowiada za jego nagrania, obrobienie, złożenie oraz rozstawienie sprzętu nagraniowego.

3 Etapy pracy: 1. Zapoznanie się ze scenariuszem (podczas pracy przy filmie) lub pomysłem na realizację danego programu 2. Przygotowanie „dźwiękopisu” – uwag dotyczących dźwięków i muzyki 3. Składanie zamówienia na niezbędny sprzęt 4. Zarządzanie nad rozstawieniem mikrofonów 5. Nagrania słowne i muzyczne 6. Podłożenie ścieżki dźwiękowej i jej obrobienie w razie potrzeby.

4 Realizator dźwięku dzieli się na trzy grupy:  Realizator nagrań: realizuje nagrania utworów muzycznych puszczanych w radiu i telewizji  Operator dźwięku: realizuje i obrabia dźwięk w filmach, radiu, telewizji  Realizator dźwięku: jest odpowiedzialny za techniczną stronę realizacji dźwięku w procesie powstawania filmu, programu telewizyjnego itd.

5 Sprzęt *Konsoleta dźwiękowa *Magnetofony *Odtwarzacze kompaktowe *Urządzenia pogłosowe *Stół mikserski

6 Środowisko pracy Praca odbywa się w różnych miejscach, za równo w pokojach, jak i na świezym powietrzu.

7 Warunki społeczne Dźwiękowiec musi umieć pracować zarówno w grupie jak i samodzielnie. Zależy to od etapu realizacji dzieła. W pierwszej fazie omawia scenariusz z reżyserami, scenarzystami, technikami itd. Dalszy etap pracy należy już głównie do niego.

8 Wymagania psychologiczne  Zdolność koncentracji uwagi  Dokładność  Skrupulatność  Kreatywność  Zdolność przekonywania  Umiejętność podporzadkowania się  Podzielność uwagi  Samodzielność  Odporność na stres  Odpowiedzialność  Umiejętność obsługi komputera, zdolności muzyczne, uzdolnienia techniczne

9 Wymagania fizyczne  Praca zaliczana do prac lekkich, jednak czasami wymaga użycia siły np. Przy przenoszeniu statywów/głośników itd.  Dobry słuch i wzrok  Zręczność

10 Wymagania do podjęcia pracy:  Ukończenie wyższych studiów specjalistycznych ( np. Wyższa szkoła Muzyczna w Warszawie – kierunek reżyseria dźwięku) lub inne wyższe wykształcenie techniczne (zdobyte na innych uczelniach)  Czteroletnie doświadczenie na stanowisku asystenta realizatora dźwięku lub na innych stanowiskach związanych z realizacją dźwięku  Wiedza z zakresu akustyki i elektroakustyki

11 Płaca: Średnia płaca dźwiękowca to 4197,94. (dane z 2002 roku)

12


Pobierz ppt "Czym się zajmuje? Dźwiękowiec odpowiada głównie za to co możemy usłyszeć w filmach, radiach i telewizji. To on zajmuje się tym, aby wszystko związane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google