Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OBYWATEL EDI EDUKACJA, DZIAŁANIA INFORMACYJNE. LEKCJA 2 Jak zaangażować innych i zachęcić ich do działania? Próbując przekonać innych do zaangażowania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OBYWATEL EDI EDUKACJA, DZIAŁANIA INFORMACYJNE. LEKCJA 2 Jak zaangażować innych i zachęcić ich do działania? Próbując przekonać innych do zaangażowania."— Zapis prezentacji:

1 OBYWATEL EDI EDUKACJA, DZIAŁANIA INFORMACYJNE

2 LEKCJA 2 Jak zaangażować innych i zachęcić ich do działania? Próbując przekonać innych do zaangażowania i działania, dobrym sposobem będzie pokazanie im korzyści z tego płynących. Ludzie potrzebują wiedzieć po co mają się zaangażować i co im to da. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

3

4 LEKCJA 2 Po co ludzie się zrzeszają i angażują w działania organizacji pozarządowych? 1. Najbardziej podstawowym powodem dlaczego ludzie się zrzeszają, to aby zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie celu, zwłaszcza gdy po drugiej stronie mierzą się np. z dużą instytucją, czy firmą. 2. Innym powodem dla którego ludzie się zrzeszają to wspólnota zainteresowań, np. kibice klubu sportowego, miłośnicy fantastyki, żeglarze itp. 3. Kolejnym ważnym powodem jest chęć wspólnego działania na rzecz innych, niesienia pomocy charytatywnej, edukacji. 4. Nie należy też zapominać o tym, że często angażujemy się po prostu po to, żeby się nie nudzić. 5. Niektórzy ludzie wspierają organizacje charytatywne bo sami kiedyś potrzebowali ich pomocy, lub ze względu na to, że mogą jej potrzebować w przyszłości. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

5 LEKCJA 2 Dlaczego ludzie nie chcą się angażować w organizacje pozarządowe? 1. Nieufność i złe doświadczenia– ludzie boją się zaangażować, bo boją się konsekwencji poparcia kogoś, nie mają pewności, czy nie zostaną zmanipulowani przez kogoś i wciągnięci w coś czego nie chcą. Wśród dorosłych często ma to związek z przeszłością. 2. Niewiedza i brak doświadczeń– ludzie nie wiedzą co to są organizacje pozarządowe, ani czym się zajmują. Niemniejszą przeszkodą jest niewiedza jak się zaangażować. 3. Stereotypy i uprzedzenia– nie pomogę bo nie mam czasu, pieniędzy, bo organizacje to złodzieje, bo mnie nikt nie pomaga, uprzedzenia i stereotypy związane z organizacjami społecznymi stanowią świetne wymówki, żeby nic nie robić. 4. Bardzo często ludzie nie angażują się, bo nie chce im się nic robić. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

6 LEKCJA 2 Dlaczego warto się zaangażować w działania organizacji pozarządowych? 1. Można coś zmienić, komuś pomóc – być może będzie to dotyczyć miejsca w którym żyjesz, być może pomożesz komuś w potrzebie, a może zrobisz coś czego od dawna potrzebowałeś. W ten sposób możecie np. wywalczyć budowę boiska w waszej dzielnicy, zorganizować ciekawe wydarzenie kulturalne, albo np. pomóc komuś kto jest w potrzebie, robiąc zbiórkę pieniędzy, lub organizując korepetycje. 2. Można zrobić coś fajnego – organizacje to ucieczka od rutyny szkoły i pracy, sposób na poznanie ciekawych ludzi z całego świata, nauczenie się czegoś nowego, niekoniecznie przydatnego w nauce i karierze, ale co pozwala nam po prostu czuć się szczęśliwym. Wiele organizacji zajmuje się na przykład tym, że pozwala skontaktować ze sobą ludzi zainteresowanych podróżami, inne zajmują się np. łączeniem ludzi o innych pasjach, jak np. gry RPG i fantastyka. Jeszcze inny rodzaj działań tych organizacji, to animowanie czasu wolnego w miejscach, gdzie oferta jego spędzania jest bardzo uboga. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

7 LEKCJA 2 Dlaczego warto się zaangażować w działania organizacji pozarządowych? 3. Można zdobyć doświadczenie przydatne na rynku pracy – w organizacjach pozarządowych można zdobyć doświadczenie, którego szukają zagraniczni pracodawcy, tj. umiejętność pracy w zespole, zarządzania projektami, pracy w środowisku międzynarodowym. Ponadto można nauczyć się samodzielności, kreatywności i radzenia sobie z trudnymi, nieprzewidzianymi sytuacjami. W organizacjach to ich członkowie i wolontariusze są autorami, koordynatorami i wykonawcami działań. Wszystko zgodnie z zasadą ile dasz z siebie, tyle dostaniesz z powrotem. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Pobierz ppt "OBYWATEL EDI EDUKACJA, DZIAŁANIA INFORMACYJNE. LEKCJA 2 Jak zaangażować innych i zachęcić ich do działania? Próbując przekonać innych do zaangażowania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google