Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KLAUDIA MAZURKIEWICZ KL.1E BEZPIECZNY INTERNET. SPIS TREŚCI:  Co to bezpieczny Internet? Co to bezpieczny Internet?  Zasady bezpiecznego Internetu Zasady.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KLAUDIA MAZURKIEWICZ KL.1E BEZPIECZNY INTERNET. SPIS TREŚCI:  Co to bezpieczny Internet? Co to bezpieczny Internet?  Zasady bezpiecznego Internetu Zasady."— Zapis prezentacji:

1 KLAUDIA MAZURKIEWICZ KL.1E BEZPIECZNY INTERNET

2 SPIS TREŚCI:  Co to bezpieczny Internet? Co to bezpieczny Internet?  Zasady bezpiecznego Internetu Zasady bezpiecznego Internetu 1.Nigdy nie podawaj hasłaNigdy nie podawaj hasła 2.Nie otwieraj plików nieznanego pochodzeniaNie otwieraj plików nieznanego pochodzenia 3. Używaj antywirusowych programówUżywaj antywirusowych programów 4.Nie podawaj swoich danychNie podawaj swoich danych 5.UpdateUpdate 6.Nie wierz temu co pisze w sieciNie wierz temu co pisze w sieci 7.Nie spotykaj się z osobami poznanymi w sieciNie spotykaj się z osobami poznanymi w sieci 8.Nie odpowiadaj na zaczepki w sieciNie odpowiadaj na zaczepki w sieci 9.Nigdy nie używaj webcamery podczas rozmowy z osobą, której nie znaszNigdy nie używaj webcamery podczas rozmowy z osobą, której nie znasz  Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu

3 CO TO BEZPIECZNY INTERNET? Bezpieczny Internet to pełny pakiet zabezpieczeń urządzeń stacjonarnych i mobilnych, chroniący przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, atakami hackerskimi i kradzieżą tożsamości w Internecie. Ponadto zabezpiecza przed szkodliwymi witrynami internetowymi i złośliwymi aplikacjami oraz umożliwia moderowanie korzystania z Internetu przez dzieci.

4 ZASADY BEZPIECZNEGO INTERNETU 1.

5 2.NIE OTWIERAJ PLIKÓW NIEZNANEGO POCHODZENIA: W plikach nie znanego pochodzenia mogą ukrywać się różnego rodzaju wirusy, które mają spowolnić pracę komputerów bądź zaprzestać jego działaniu.

6 3. UŻYWAJ ANTYWIRUSOWYCH PROGRAMÓW: Programy antywirusowe mają na celu wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów komputerowych, które oddziałowują negatywnie, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie komputerów.

7 4. NIE PODAWAJ SWOICH DANYCH NIGDY nie podawaj swoich danych na portalach społecznościowych, nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie komputera i czy nie podszywa się pod inną osobę, niż tą, którą rzeczywiście jest. W wielu przypadkach rozmawiamy z osobą, która może wyrządzić Nam krzywdę.

8 5. UPDATE To że masz program antywirusowy czy antyspamowy to połowa sukcesu. Nie zapomnij włączyć opcji update'owania tych programów. Dzięki temu, będą zabezpieczały komputer przed najnowszymi wirusami. A nowe wirusy pojawiają się codziennie.

9 6.NIE WIERZ WSZYSTKIEMU CO PISZE W SIECI: W sieci jest wiele stron udających normalne serwisy. Jednak, często są one zrobione tylko po to, żeby wyłudzić twój adres e-mail i zalać potem skrzynkę tonami spamu. Bądź ostrożny rejestrując się w niesprawdzonych serwisach.

10 7. NIE SPOTYKAJ SIĘ Z OSOBAMI POZNANYMI W INTERNECIE: Fajnie poznać kogoś na czacie, ale czy to znaczy że chcemy się z tą osobą od razu spotykać? Jaką mamy gwarancję, że poznana w internecie osoba będzie tą samą osobą w "realu"? Żadną. Dlatego lepiej zachować ostrożność i poprosić rodziców o radę.

11 8. NIE ODPOWIADAJ NA ZACZEPKI W SIECI Jeśli ktoś wysyła ci obraźliwe maile albo zaczepia na czacie - nie odpowiadaj. Po co się wkręcać? Takie złośliwe osoby tylko na to czekają. Lepiej zignorować ich wiadomości - w końcu znudzi im się wysyłanie tych głupot i poszukają innej ofiary.

12 9. NIGDY NIE UŻYWAJ WEBKAMERY PODCZAS ROZMOWY Z OSOBĄ KTÓREJ NIE ZNASZ Jeśli nie masz pewności, z kim rozmawiasz na czacie czy innym portalu, nie zgadzaj się na połączenie wideo. A już szczególnie wtedy, jeśli ta osoba sama go nie udostępnia. Czy chcesz rozmawiać z kimś, kto widzi ciebie, nie widząc go? Raczej nie!!!

13 DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzone jest w I połowie lutego, w całej Europie. Celem jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dokładnie od 6 lutego 2007r w 40 krajach na świecie, a 3 raz w Polsce, obchodzony jest ten dzień.


Pobierz ppt "KLAUDIA MAZURKIEWICZ KL.1E BEZPIECZNY INTERNET. SPIS TREŚCI:  Co to bezpieczny Internet? Co to bezpieczny Internet?  Zasady bezpiecznego Internetu Zasady."

Podobne prezentacje


Reklamy Google