Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

III Mistrzostwa FALCK Podsumowanie zadania Nurek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "III Mistrzostwa FALCK Podsumowanie zadania Nurek."— Zapis prezentacji:

1 III Mistrzostwa FALCK Podsumowanie zadania Nurek

2 Zadanie Nurek WEZWANIE: Na pomoc WOPR. Wywrócony kajak – dwie osoby w wodzie. Rodzic z dzieckiem pływają kajakiem. U dziecka dochodzi do napadu WPW i omdlenia. Ojciec próbując udzielić pomocy wywraca kajak. Dziecko ma za dużą kamizelkę i dochodzi do niego do podtopienia. Ojcu nic się nie dzieje. Dziecko nieprzytomne, niestabilne hemodynamicznie- wymagana kardiowersja. Jeśli zespół dojdzie do takiego wniosku, to na miejscu pojawia się lekarz, pod nadzorem którego wykonywana jest EKW.

3 Karta oceny

4 Ocena ABC Dziecka

5 ABC 19 zespołów prawidłowo oceniła zarówno oddech jak i tętno u dziecka 1 zespół zrobił to w sposób niekompletny.

6 Wspomaganie oddychania

7 Tylko jeden zespół(Gostyń) udrożnił drogi przyrządowe za pomocą metod zaawansowanych i prawidłowo prowadził wentylację 15 zespołów prawidłowo prowadziło wentylację, nie stosując jednak przyrządowego udrożnienia dróg oddechowych 4 zespoły prowadziły wentylację „bo tak mówią wytyczne”- nie zwracając uwagi na jej skuteczność.

8 Monitorowanie

9 Rytm, SpO2, Glikemia, Ciśnienie tętnicze krwi, 12- odprowadzeniowe EKG. Tylko jeden zespół(Węgorzewo) ocenił wszystkie ww parametry. 7 zespołów oceniło 4 z pośród 5 11 zespołów oceniło po 3 parametry Jeden zespól ocenił 2 parametry Nie wykonanie 12- odprowadzeniowego EKG uniemożliwiło zespołom rozpoznanie zespołu WPW.

10 Leczenie

11 Wszystkie zespoły zastosowały odpowiednią do stanu dziecka tlenoterapi Zaledwie osiem zespołów zastosowała analgosedacje. Fakt że pacjent jest nieprzytomny nie oznacza, że nie czuje bólu!!!!!!! Żaden zespół nie zastosował siarczanu magnezu.

12 Kardiowersja elektryczna

13 EKW 16 zespołów rozpoznało niestabilny stan pacjenta wykonało 2 kardiowersje elektryczne i uzyskało powrót prawidłowego rytmu serca 2 zespoły podjęły jedną próbę kardiowersji 2 zespoły rozpoczęły terapie nie zalecaną dla dziecka w takim stanie. Leki i manewry wazowagalne mają zastosowanie u pacjentów w stanie stabilnym.

14 Opieka nad ojcem

15 Zaledwie 3 zespoły (Węgorzewo,Sławno,SOR SP ZOZ MSWIA Olsztyn) oceniły kompleksowo dziecko i zaopiekowały się ojcem 8 zespołów zajęło się ojcem w sposób dostateczny 9 zespołów w ogóle nie pomyślało o zbadaniu o opiece nad ojcem

16 Wywiad SAMPLE

17 SAMPLE Zaledwie 6 zespołów w pełni zebrało wywiad 3 zespoły uzyskały 5 z pośród 6 informacji 1 zespół uzyskał 4 z 6 informacji 5 zespołów połowicznie zebrało wywiad( 3 informacje) 2 zespołu zapytały o 2 z 6 rzeczy Kolejne dwa o jedną rzecz 1 „cichy zespół”- brak wywiadu

18 Organizacja pracy

19 W 9 przypadkach praca zespołu miała charakter składny i przemyślany W 15 przypadkach zespołów panował nieznaczny chaos- może STRES i ZMĘCZENIE. W przypadku jednego zespołu organizacja była na niskim poziomie 1 zespół wykazał się całkowitą dezorganizacją.

20 Kultura osobista i empatia

21 Wśród wszystkich zespołów zarówno kultura osobista, jak i empatia były na wysokim lub wystarczająco wysokim poziomie.

22 Kontakt z otoczeniem

23 4 zespoły poza oceną dziecka i opieką nad ojcem zadbała o prawidłowe relacje z WOPR oraz innymi osobami uczestniczącymi w zdarzeniu 7 zespołów zrobiło to w sposób dostateczny 9 zespołów skupiło się wyłącznie na poszkodowanym dziecku

24 To o czym należy wspomnieć a nie było tego na karcie oceny Dziecko było w ciężkim wstrząsie kardiogennym. Leczeniem było jak najszybsze wykonanie kardiowersji i uzyskanie prawidłowego rytmu serca. Tylko dwa zespoły oceniły obciążenie wstępne. Kilkanaście zespołów rozpoczęło uporczywą płynoterapię- obrzęk płuc- NZK- ZGON? Nie każdy wstrząs leczy się płynami!!!!!

25 Wnioski końcowe NACISK na odpowiednie badanie dziecka oraz wyciąganie wniosków z tego badania. CIĄGŁY SYSTM SZKOLEŃ Z ZAKRESU STANÓW NAGŁYCH W PEDIATRII W CELU PODNIESIENIA I UTRZYMANIA WYSOKIEJ JAKOŚCI USŁUG MEDYCZNYCH.


Pobierz ppt "III Mistrzostwa FALCK Podsumowanie zadania Nurek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google