Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lepszy internet zależy od Ciebie!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lepszy internet zależy od Ciebie!"— Zapis prezentacji:

1 Lepszy internet zależy od Ciebie!
Czego nie powinno się robić w sieci ? Nigdy nie wiadomo czy po drugiej stronie monitora kryje się osoba która chce nam zrobić krzywdę. Pamiętaj o tym! Nie ufaj nikomu przez internet! Nie umawiaj się z nikim przez sieć! 

2 NIE UFAJ W SIECI. 1. Nie podawaj swoich prawdziwych danych nieznajomym Ci osobom. 2. Pamiętaj że w sieci nie jesteś anonimowy. 3. Jeśli nie ukończyłeś/aś 18 lat nie wchodź na str przeznaczone dla dorosłych. 4. Nie ufaj nieznajomym. 5. Nie mów gdzie mieszkasz, czy chodzisz do szkoły. 6.Nie podawaj inf. o swoich rodzicach/opiekunach. 7. Nie podawaj nikomu swojego nr tel czy gg. 8. Nie umawiaj się na spotkania, jeśli nie wiesz z kim piszesz. Nie daj sobą manipulować ! Pamiętaj że w sieci nie jesteś anonimowy .

3 Masz prawo: przerwać kontakt (rozmowę, korespondencję), kiedy ktoś wypytuje Cię o Twoje dane np. imię, nazwisko, adres, numer szkoły lub namawia do wysłania Twojego zdjęcia, odmówić rozmowy na tematy krępujące powiedzieć rodzicom lub innym zaufanym dorosłym, kiedy ktoś poznany w sieci namawia Cię na spotkanie w świecie realnym. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w sieci: używaj nicku/pseudonimu zamiast imienia i nazwiska, bądź ostrożny przy wysyłaniu i zamieszczaniu w sieci swoich zdjęć – nigdy nie wiesz, co dalej się z nimi stanie, nie rozmawiaj z osobami z sieci na tematy intymne, nie podawaj nikomu swoich loginów i haseł – ktoś inny podając się za Ciebie może np. wysyłać Twoim znajomym przykre wiadomości, używaj trudnych do odgadnięcia haseł np. składających się ze słowa i cyfr, pamiętaj, aby wylogować się z poczty lub portalu społecznościowego, kiedy skończysz z nich korzystać.

4 Objawy uzależnienia od komputera i internetu: próby kontroli i/lub ograniczania czasu spędzonego przed komputerem/w internecie kłamstwa na temat czasu spędzonego przed komputerem/w internecie problemy w innych dziedzinach życia (w rodzinie, pracy lub szkole) związane z używaniem komputera/internetu potrzeba wydłużania czasu spędzonego przed komputerem/ w internecie by osiągnąć pożądany poziom satysfakcji. używanie komputera/internetu by uciec od uczuć. doświadczanie stanów euforycznych oraz poczucia winy w wyniku ilości czasu spędzonego przed komputerem. doświadczanie niepokoju, bezsenności, rozdrażnienia, zmian nastroju, lub depresji gdy niemożliwe jest używanie komputera .

5 Co wtedy zrobić? Jeśli podejrzewasz, że ktoś w sieci ma wobec Ciebie złe zamiary: natychmiast przerwij kontakt z tą osobą, nie kasuj waszej korespondencji np. i, rozmów w komunikatorze (gdyby była taka potrzeba, mogą one pomóc np. w znalezieniu takiej osoby), postaraj się przypomnieć sobie co wiesz o tej osobie, porozmawiaj o tej sytuacji z kimś dorosłym np. rodzicami lub skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem

6 KONIEC…


Pobierz ppt "Lepszy internet zależy od Ciebie!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google