Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LEPSZY INTERNET ZALEŻ OD CIEBIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LEPSZY INTERNET ZALEŻ OD CIEBIE"— Zapis prezentacji:

1 LEPSZY INTERNET ZALEŻ OD CIEBIE

2 Portale społecznościowe
Obrażanie w internecie na różnych portalach jest złe a czasami małe żarty jak ośmieszające zdjęcie przeobraża się w nieprzyjemną sytuacje na portalu lub blogu. Tym osobom, którym nie podoba się jakieś np. zdjęcie mają prawo do wyrażenia własnej opini. Osobom ,którym się podoba mówią od razu ,że sa (hejterami).

3 Pobieraj pliki ze znanych tobie stron
Na niektórych stronach (nieznanych tobie) pliki zawierają szkodliwe twojemu komputerowi wirusy a oto jeden z nich: -Koń trojański-określenie oprogramowania, które podszywając się pod przydatne lub ciekawe dla użytkownika aplikacje dodatkowo implementuje niepożądane, ukryte przed użytkownikiem różne funkcje (programy szpiegujące, bomby logiczne, furtki umożliwiające przejęcie kontroli nad systemem przez nieuprawnione osoby

4 Nie podawaj szczegółowych danych osobowych
Pamiętajmy, że posiadając dane osobowe różnych osób musimy je przede wszystkim chronić, dbać o ich bezpieczeństwo, aby nie dostały się w posiadanie innych osób Przykładowe dane osobowe to: imię, nazwisko, adres osoby NIP, PESEL linie papilarne, DNA, wzór siatkówki informacje o sytuacji finansowej osoby (zaległości, zadłużenia, stan konta)adres IP komputera danej osoby.

5 10 zasad bezpiecznego korzystania internetu
-Korzystaj z oprogramowania antywirusowego -Otwieraj wiadomości od znajomych ci osób -Otwieraj znajome ci pliki z sieci -Unikaj klikania w nieznane załączniki -Nie podawaj w sieci danych osobowych Chroń swoje konta na portalach społecznościowych Stosuj trudne do rozszyfrowania hasła

6 Lepszy internet zależy od ciebie
Każdy powinien zwracać uwagę na to, co zamieszcza w sieci jak także innych. Nie powinniśmy wyrażać swojej opinii, która jest kontrowersyjna, nie powinniśmy wdawać się w dyskusje na portalach społecznościowych. Musimy pamiętać, że abyśmy czuli się bezpiecznie ''buszując po internecie'' sami bezpieczeństwo powinniśmy zapewnić innym.


Pobierz ppt "LEPSZY INTERNET ZALEŻ OD CIEBIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google