Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CARLO COLLODI – „PINOKIO”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CARLO COLLODI – „PINOKIO”"— Zapis prezentacji:

1 CARLO COLLODI – „PINOKIO”
APETYT NA CZYTANIE CARLO COLLODI – „PINOKIO”

2 Dlaczego warto czytać książki?
Czytanie: - bardzo rozwija wyobraźnię i wpływa na pomysłowość, - poprawia pamięć, dostarcza wiedzy o świecie, bawi, śmieszy, smuci, przeraża, uczy nowego słownictwa, pomaga w formowaniu myśli i wypowiedzi, wspomaga umiejętność poprawnego pisania.

3 Chciałbym polecić Wam ostatnio przeczytaną przeze mnie książkę
Chciałbym polecić Wam ostatnio przeczytaną przeze mnie książkę. Jest nią „Pinokio”.

4 Carlo Collodi Carlo Collodi (1826 – 1890r.) urodził się i zmarł we Florencji. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Carlo Lorenzini. Pseudonim, którego używał, jest nazwą miasteczka w Toskanii, w którym urodziła się jego matka. Był on  włoskim pisarzem i dziennikarzem, a także autorem powieści i komedii. Jednak najbardziej znany jest jako twórca postaci Pinokia.

5 „Pinokio” Jest powieścią, która ukazywała się w odcinkach w latach Opowiada ona historię, której głównym bohaterem jest drewniany pajacyk o imieniu Pinokio, którego wystrugał Dżeppetto. Pewnego dnia chłopiec niespodziewanie ożył i stał się bardzo niegrzeczny. Dżeppeto, a także jego przyjaciele Wróżka o Błękitnych Włosach i Mówiący Świerszcz próbują go wychować. Niestety Pinokio spotyka też na swojej drodze postaci, które namawiają go do złych rzeczy - takie jak Lis i Kot, czy kolega z klasy - Knot.

6 Pinokio okłamał policjanta, mówiąc, że ojciec go bije
Pinokio okłamał policjanta, mówiąc, że ojciec go bije. Niestety spowodowało to, że Dżeppetto trafił do więzienia. Jednak za każde przewinienie spotyka go kara. Stracił pieniądze, czy też został zamieniony w osła. Po tych wszystkich złych przygodach Pinokio…

7 … zrozumiał, że to ani Knot, ani Kot i Lis nie byli jego przyjaciółmi
… zrozumiał, że to ani Knot, ani Kot i Lis nie byli jego przyjaciółmi. Zauważył, że źle postępował i upewnił się, kto tak naprawdę jest jego przyjacielem i kto życzy mu dobrze. Po Po powrocie do domu zmienił, się nie do poznania. Stał się w końcu grzecznym chłopcem.

8 Ciekawostka Kiedy Pinokio kłamał ,wydłużał mu się nos, co uniemożliwiało chłopcu ukrywanie prawdy i często przez to popadał w tarapaty.

9 Kiedy Pinokio w końcu stał się dobrym chłopcem, Wróżka, zgodnie z jego największym marzeniem, już na stałe zamieniła go w żywego chłopczyka.

10 Moim zdaniem… „Pinokio” to książka, która uczy nas, że dobre uczynki są bardzo ważne. Nie wolno słuchać tych, którym nie zależy na naszym szczęściu. Trzeba także nauczyć się odróżniać dobro od zła i wybierać zawsze tę pozytywną stronę, a na pewno zostaniemy nagrodzeni za swoje dobre uczynki.

11 Życzę miłej lektury! Mikołaj Zgorzyk klasa IV b


Pobierz ppt "CARLO COLLODI – „PINOKIO”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google