Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: Świat planet..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: Świat planet.."— Zapis prezentacji:

1 Temat: Świat planet.

2 1. Planety obserwowane z powierzchni Ziemi poruszają się po bardzo skomplikowanych torach – Rys 2.16/87. Wynikają one z wzajemnej zmiany położenie względem siebie na skutek ruchu obiegowego wokół Słońca po orbitach o różnych promieniach i z różną szybkością liniową.

3 Na skutek „wyprzedzania” Marsa przez Ziemię można zaobserwować cofanie się Marsa na tle odległych gwiazd.

4 2. Teoria geocentryczna. (przypomnieć)

5 3. Teoria heliocentryczna. (przypomnieć)

6 4. Podział planet Układu Słonecznego
Planeta skalista, planeta typu ziemskiego – typ planety, która ma skalną lub skalno-lodową powłokę jądra metalicznego. Charakteryzuje ją duża gęstość. Planetami tymi są: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars.

7 b) Gazowy olbrzym (planeta olbrzym) – typ planety, która nie ma stałej powierzchni, a skały nie stanowią znacznej części jej masy. Ma ona gęstą atmosferę, może być zbudowana głównie z gazu lub lodu; ma także niewielkie metaliczne, skalne lub skalno-lodowe jądro. Cechą wszystkich takich obiektów astronomicznych jest ich bardzo duży rozmiar i stosunkowo mała gęstość Jowisz, Saturn, Uran, Neptun.

8 5. Budowa Układu Słonecznego (podręcznik str.94,95)
Słońce, Planety, Planety karłowate, Księżyce, Planetoidy f) Meteroidy, g) Komety, h) Materia między planetarna

9

10

11 6. Podstawowe dane o planetach – tabela 2
6. Podstawowe dane o planetach – tabela 2.1/93 (nie uczymy się na pamięć). Zadanie domowe Zapoznać się z treściami na stronie: Układ Słoneczny Obejrzeć symulację: Układ Słoneczny Wykorzystać w praktyce symulację: Solar system Opisać dwie dowolne planety Układu Słonecznego i nauczyć się o nich. Opracować punkt 5 z lekcji, poprzez krótkie opisanie elementów składowych Układu Słonecznego. PARĘ CIEKAWYCH LINKÓW


Pobierz ppt "Temat: Świat planet.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google