Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZABLONY W PROGRAMIE MICROSOFT WORD 2010 MAŁGORZATA IGNACZAK.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZABLONY W PROGRAMIE MICROSOFT WORD 2010 MAŁGORZATA IGNACZAK."— Zapis prezentacji:

1 SZABLONY W PROGRAMIE MICROSOFT WORD 2010 MAŁGORZATA IGNACZAK

2 SZABLONY – CO TO JEST? JAK SIĘ TO STOSUJE? Szablony to gotowce wzorce, które pozwalają nam zaoszczędzić czas przy tworzeniu dokumentów w Microsoft Word. Mogą to być formularze, raporty, listy, faktury przepisy, które są często używane. Szablony posiadają już odpowiedni wygląd, spełniają swoje funkcje i można je dostosować do własnych potrzeb.

3 CO NALEŻY ZROBIĆ, ABY Z NICH SKORZYSTAĆ? To proste. 1) Wystarczy otworzyć dokument Word.

4 2) Kliknąć „Plik”

5 3) Nowe Mamy do wyboru przykładowe szablony albo możemy je pobrać z poziomu dokumentu Word po znalezieniu tego co potrzebujemy.

6 Otwieranie szablonu z „Przykładowe szablony” Plik  Nowe  Wybieramy szablon  Utwórz

7 Pobieranie szablonu z „Szablony w witrynie Office.com” Plik  Nowe  Wybieramy szablon  Pobierz

8 Po wyborze szablonu otworzy nam się nowy dokument Word, który będzie gotowy do pracy.

9 TWORZENIE WŁASNEGO SZABLONU Jest to bardziej zaawansowane i pracochłonne, ale jeżeli mamy potrzebę stworzenia własnego wzorca, oczywiście można to zrobić. Jak to zrobić? 1)Otwieramy nowy pusty dokument. 2)Możemy wprowadzić odpowiednie zmiany w ustawieniach marginesów, rozmiarze i orientacji strony, stylach oraz innych elementach formatu lub co tylko potrzebujemy. Można również dodać formanty zawartości, takie jak selektor dat, tekst instruktażowy i elementy graficzne, które mają być wyświetlane we wszystkich nowych dokumentach utworzonych na podstawie tego szablonu. 3) Klikamy kartę Plik, a następnie kliknij polecenie Zapisz jako.

10 ZAPISYWANIE WŁASNEGO SZABLONU Plik  Zapisz jako  Podajemy nazwę pliku  Zapisujemy jako typ: Szablon programu Word

11 OTWIERANIE WŁASNEGO SZABLONU Plik  Nowe  Moje szablony  Po wyborze „OK”

12 ĆWICZENIA 1) Otworzyć wybrany przez siebie szablon życiorysu i go uzupełnić (krótko). 2) Pobrać dowolny szablony z witryny Office.com z poziomu programu Word oraz uzupełnić go (krótko). 3) Stworzyć swój własny dowolny szablon i zapisać go (dowolne ustawienia).

13 ŹRÓDŁA https://support.office.com/pl-pl/article/Informacje-o-szablonach-w-pakiecie- Office-2010-4555d886-9b9d-4fd9-afe5-36704932b9fe#__toc274693994 https://support.office.com/pl-pl/article/Zapisywanie-dokumentu-programu-Word- jako-szablonu-cb17846d-ecec-49d4-82ea-a6f5e3e8b9ae?ui=pl-PL&rs=pl- PL&ad=PL#__migbm_0


Pobierz ppt "SZABLONY W PROGRAMIE MICROSOFT WORD 2010 MAŁGORZATA IGNACZAK."

Podobne prezentacje


Reklamy Google