Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kościół jest przestarzały. Sprzeciwia się rozwojowi nauki i nie pozwala korzystać z jej odkryć… … a przecież znakomici naukowcy, którzy wierzyli w Boga,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kościół jest przestarzały. Sprzeciwia się rozwojowi nauki i nie pozwala korzystać z jej odkryć… … a przecież znakomici naukowcy, którzy wierzyli w Boga,"— Zapis prezentacji:

1

2 Kościół jest przestarzały. Sprzeciwia się rozwojowi nauki i nie pozwala korzystać z jej odkryć… … a przecież znakomici naukowcy, którzy wierzyli w Boga, dokonali wielkich odkryć: Mikołaj Kopernik, Ludwik Pasteur, Izaak Newton… Ludwik Pasteur mówił: „Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do niego z powrotem”. Ludwik Pasteur Izaak Newton Mikołaj Kopernik

3 Kościół wtrąca się w przestrzeń publiczną… … a przecież w tej przestrzeni w większości żyją chrześcijanie, którzy chcą żyć według wiary. To oni tworzą Kościół.

4 Kościół jest przeciwny wolności i demokracji… … a przecież wielu chrześcijan, walcząc o wolność, oddało życie, jak bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Podczas lat zaborów i czasów PRL-u Kościół pomagał w dążeniach wolnościowych.

5 Kościół jest bogaty, zależy mu tylko na pieniądzach… … a przecież Kościół pomaga materialnie przez: Caritas, Schroniska dla bezdomnych, Domy Samotnej Matki, pomoc dla biednych rodzin, fundacje… To dzięki jego działaniom przetrwało wiele zabytków (np. rzymskie Koloseum).

6 Kościół sprzeciwia się nowoczesnemu podejściu do rodziny, metodzie in vitro, eutanazji, homoseksualizmowi. Odbiera prawo np. do wolności wyboru płci… …a przecież Kościół chroni to, co naturalne: związek mężczyzny i kobiety, powołanie zgodnie z płcią człowieka – czyli to, co pozwala osiągnąć prawdziwe ( nie pozorne) szczęście.

7 Kościół tworzą ludzie starzy, brak w nim młodych… …a przecież młodzi chodzą na pielgrzymki, działają w ruchach, stowarzyszeniach. Ogromna rzesza bierze udział w Światowych Dniach Młodzieży, Spotkaniach nad Lednicą, Szlachetnej Paczce…

8 Chrześcijanin ma być pokorny, więc nie może odnosić sukcesów, być sławnym… …a przecież są: Małgorzata Kożuchowska, Kamil Stoch, Robert Lewandowski, Wojciech Cejrowski, Adam Małysz, Agnieszka Radwańska, Szymon Hołownia…


Pobierz ppt "Kościół jest przestarzały. Sprzeciwia się rozwojowi nauki i nie pozwala korzystać z jej odkryć… … a przecież znakomici naukowcy, którzy wierzyli w Boga,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google